Scion Hako Coupé Concept: sbohem ostrým liniím?

Značka Scion patřící společnosti Toyota Motor Company u nás příliš známá není. To ovšem neznamená, že svým zákazníkům za velkou louží nenabízí zajímavá vozidla za ještě zajímavější ceny. Snad nejznámějším vozem nesoucím znak Scion na masce je model xB, který je charakteristický díky svému strohému „krabicoidnímu“ designu.

Automobilka nejnověji zveřejnila první obrázek nového konceptu, který se objeví na blížícím se autosalonu v New Yorku. Jde o studii nového sportovního coupé určeného především pro mladé lidi. První oficiální fotografie zachytává hranatý přední světlomet a část předního blatníku. Design má působit dynamickým dojmem, a tak návrháři upustili od příliš ostrých linii.
 
Z dlouhodobějšího hlediska se jedná již o druhý koncept podobně zaměřeného sportovního coupé a tak lze předpokládat, že automobilka bere vývoj nového modelu skutečně vážně, a že to nejsou jen nějaké „výkřiky do tmy“. Vozidel značky Scion se u nás v nejbližší době určitě nedočkáme, a tak se můžeme jejich exotickým designem nechat okouzlit maximálně z obrázků, nebo návštěvou Spojených států...
 
Klepněte pro větší obrázek 
Scion Hako Coupé Concept
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků