Scion Hako Coupé Concept: sbohem ostrým liniím?

Značka Scion patřící společnosti Toyota Motor Company u nás příliš známá není. To ovšem neznamená, že svým zákazníkům za velkou louží nenabízí zajímavá vozidla za ještě zajímavější ceny. Snad nejznámějším vozem nesoucím znak Scion na masce je model xB, který je charakteristický díky svému strohému „krabicoidnímu“ designu.

Automobilka nejnověji zveřejnila první obrázek nového konceptu, který se objeví na blížícím se autosalonu v New Yorku. Jde o studii nového sportovního coupé určeného především pro mladé lidi. První oficiální fotografie zachytává hranatý přední světlomet a část předního blatníku. Design má působit dynamickým dojmem, a tak návrháři upustili od příliš ostrých linii.
 
Z dlouhodobějšího hlediska se jedná již o druhý koncept podobně zaměřeného sportovního coupé a tak lze předpokládat, že automobilka bere vývoj nového modelu skutečně vážně, a že to nejsou jen nějaké „výkřiky do tmy“. Vozidel značky Scion se u nás v nejbližší době určitě nedočkáme, a tak se můžeme jejich exotickým designem nechat okouzlit maximálně z obrázků, nebo návštěvou Spojených států...
 
Klepněte pro větší obrázek 
Scion Hako Coupé Concept
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků