Scion Fuse Sport Coupe concept: futuristické GT

Nejmladší divize japonské Toyoty, automobilka Scion, představila v New Yorku svůj koncept sportovního coupé budoucnosti. Jak to již u konceptů bývá, je přeplněn nejmodernějšími technologiemi a design nemá s dnešními vozy nic společného. A že nevíte co je Scion? Nevadí, i to se v tomto článku dozvíte.
Scion Fuse Sport Coupe concept: futuristické GT

Tip na úvod: Scion je pozoruhodná značka koncernu Toyota zaměřená primárně na mladou americkou klientelu. Pokud chcete objevit celou modelovou řadu této automobilky a zjistit, co to je zajímavá personalizace u aut, zamiřte na stránky Scion.com. Zde si můžete zkusit i postavit vlastní vůz (např. pomocí odkazu Build Your Own u modelu tC) a rovnou si zvolit provedení netradičních detailů interiéru a exteriéru (barva podsvícení přístrojů, vyloženě tuningové vnější doplňky apod.). Snad se jednou Scion objeví i v Evropě, podle nás by dokázal trochu oživit mnohdy zatuchlý evropský trh...


Scion přestavil na autosalonu v New Yorku svůj koncept sportovního coupé s názvem Fuse. Koncept se vyznačuje hlavně tím, že na jeho designu pracovalo hned několik center a návrhářů a je tedy jakýmsi kolektivním dílem. Vůz tak navrhovaly mj. designérské studio Toyoty v Kalifornii a známé studio Calty design.

Protože jde o koncept, u kterého se příliš nepočítá s následnou výrobou, ani s jeho úpravou do reálné podoby, mohli se návrháři a technici doslova vyřádit. Koncept je ukázkou funkčního designu, který spolupracuje s nejmodernějšími technologiemi. Zajímavě je řešen přístup do zavazadelníku, kdy se po otevření zadních dveří vysune podlaha zavazadelníku ven a usnadní tak nakládku. Dominantním prvkem jsou i skleněné plochy, které tvoří nejen na pohled celistvý pruh bočních oken s předním, ale také rovnou střechu. Pozoruhodně je řešeno i otevírání dveří, které lze dnes spatřit pouze u sportovních vozů, nebo u vozů upravených. Samotný design vozu je poměrně mohutný, s velkými plochami, které pouze místy lemují křivky. Koncept je vybaven LED technologií v zadních i předních světlometech a speciálními mlhovými světlomety.

Také v interiéru je jasné, že jde o studii. Velké množství elektronických systému, od zábavního multimediálního centra, přes projekční ukazatele a LCD panely, ukazují, že koncept míří i k pořádnému komfortu.

Koncept opravdu nevypadá, že by z něj mohl vzejít, reálný vůz, ale když se podíváte na dnešní nabídku Scionu, zjistíte, že to (na poměry značky) taková šílenost zase není...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Scion Fuse Sport Coupe concept

bazar

Toyota Land Cruiser 3
Rok výroby: 2004
Stav: 161 758 km
Cena: 330 000 Kč
Toyota RAV 4 2,2
Rok výroby: 2010
Stav: 132 965 km
Cena: 264 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2014
Stav: 130 394 km
Cena: 300 000 Kč
Toyota Aygo 1
Rok výroby: 2006
Stav: 118 684 km
Cena: 75 000 Kč
Toyota Auris 1,2
Rok výroby: 2016
Stav: 22 728 km
Cena: 350 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2007
Stav: 164 465 km
Cena: 118 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků