Scion Fuse Sport Coupe concept: futuristické GT

Nejmladší divize japonské Toyoty, automobilka Scion, představila v New Yorku svůj koncept sportovního coupé budoucnosti. Jak to již u konceptů bývá, je přeplněn nejmodernějšími technologiemi a design nemá s dnešními vozy nic společného. A že nevíte co je Scion? Nevadí, i to se v tomto článku dozvíte.
Scion Fuse Sport Coupe concept: futuristické GT

Tip na úvod: Scion je pozoruhodná značka koncernu Toyota zaměřená primárně na mladou americkou klientelu. Pokud chcete objevit celou modelovou řadu této automobilky a zjistit, co to je zajímavá personalizace u aut, zamiřte na stránky Scion.com. Zde si můžete zkusit i postavit vlastní vůz (např. pomocí odkazu Build Your Own u modelu tC) a rovnou si zvolit provedení netradičních detailů interiéru a exteriéru (barva podsvícení přístrojů, vyloženě tuningové vnější doplňky apod.). Snad se jednou Scion objeví i v Evropě, podle nás by dokázal trochu oživit mnohdy zatuchlý evropský trh...


Scion přestavil na autosalonu v New Yorku svůj koncept sportovního coupé s názvem Fuse. Koncept se vyznačuje hlavně tím, že na jeho designu pracovalo hned několik center a návrhářů a je tedy jakýmsi kolektivním dílem. Vůz tak navrhovaly mj. designérské studio Toyoty v Kalifornii a známé studio Calty design.

Protože jde o koncept, u kterého se příliš nepočítá s následnou výrobou, ani s jeho úpravou do reálné podoby, mohli se návrháři a technici doslova vyřádit. Koncept je ukázkou funkčního designu, který spolupracuje s nejmodernějšími technologiemi. Zajímavě je řešen přístup do zavazadelníku, kdy se po otevření zadních dveří vysune podlaha zavazadelníku ven a usnadní tak nakládku. Dominantním prvkem jsou i skleněné plochy, které tvoří nejen na pohled celistvý pruh bočních oken s předním, ale také rovnou střechu. Pozoruhodně je řešeno i otevírání dveří, které lze dnes spatřit pouze u sportovních vozů, nebo u vozů upravených. Samotný design vozu je poměrně mohutný, s velkými plochami, které pouze místy lemují křivky. Koncept je vybaven LED technologií v zadních i předních světlometech a speciálními mlhovými světlomety.

Také v interiéru je jasné, že jde o studii. Velké množství elektronických systému, od zábavního multimediálního centra, přes projekční ukazatele a LCD panely, ukazují, že koncept míří i k pořádnému komfortu.

Koncept opravdu nevypadá, že by z něj mohl vzejít, reálný vůz, ale když se podíváte na dnešní nabídku Scionu, zjistíte, že to (na poměry značky) taková šílenost zase není...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Scion Fuse Sport Coupe concept
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků