Scion Fuse Sport Coupe concept: futuristické GT

Nejmladší divize japonské Toyoty, automobilka Scion, představila v New Yorku svůj koncept sportovního coupé budoucnosti. Jak to již u konceptů bývá, je přeplněn nejmodernějšími technologiemi a design nemá s dnešními vozy nic společného. A že nevíte co je Scion? Nevadí, i to se v tomto článku dozvíte.
Scion Fuse Sport Coupe concept: futuristické GT

Tip na úvod: Scion je pozoruhodná značka koncernu Toyota zaměřená primárně na mladou americkou klientelu. Pokud chcete objevit celou modelovou řadu této automobilky a zjistit, co to je zajímavá personalizace u aut, zamiřte na stránky Scion.com. Zde si můžete zkusit i postavit vlastní vůz (např. pomocí odkazu Build Your Own u modelu tC) a rovnou si zvolit provedení netradičních detailů interiéru a exteriéru (barva podsvícení přístrojů, vyloženě tuningové vnější doplňky apod.). Snad se jednou Scion objeví i v Evropě, podle nás by dokázal trochu oživit mnohdy zatuchlý evropský trh...


Scion přestavil na autosalonu v New Yorku svůj koncept sportovního coupé s názvem Fuse. Koncept se vyznačuje hlavně tím, že na jeho designu pracovalo hned několik center a návrhářů a je tedy jakýmsi kolektivním dílem. Vůz tak navrhovaly mj. designérské studio Toyoty v Kalifornii a známé studio Calty design.

Protože jde o koncept, u kterého se příliš nepočítá s následnou výrobou, ani s jeho úpravou do reálné podoby, mohli se návrháři a technici doslova vyřádit. Koncept je ukázkou funkčního designu, který spolupracuje s nejmodernějšími technologiemi. Zajímavě je řešen přístup do zavazadelníku, kdy se po otevření zadních dveří vysune podlaha zavazadelníku ven a usnadní tak nakládku. Dominantním prvkem jsou i skleněné plochy, které tvoří nejen na pohled celistvý pruh bočních oken s předním, ale také rovnou střechu. Pozoruhodně je řešeno i otevírání dveří, které lze dnes spatřit pouze u sportovních vozů, nebo u vozů upravených. Samotný design vozu je poměrně mohutný, s velkými plochami, které pouze místy lemují křivky. Koncept je vybaven LED technologií v zadních i předních světlometech a speciálními mlhovými světlomety.

Také v interiéru je jasné, že jde o studii. Velké množství elektronických systému, od zábavního multimediálního centra, přes projekční ukazatele a LCD panely, ukazují, že koncept míří i k pořádnému komfortu.

Koncept opravdu nevypadá, že by z něj mohl vzejít, reálný vůz, ale když se podíváte na dnešní nabídku Scionu, zjistíte, že to (na poměry značky) taková šílenost zase není...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Scion Fuse Sport Coupe concept
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků