Schwarz a Climent spokojeni

Škoda Motorsport ukončil více než desetidenní testování nové evoluce vozu Škoda Octavia WRC s cílem optimalizovat celkové nastavení Octavie na zářijovou Kyperskou Rally (7.-10.září). Od 31.července v Řecku testoval vývojový tým a dvojice továrních pilotů Armin Schwarz a Luis Climent
Schwarz a Climent spokojeni
Škoda Motorsport ukončil více než desetidenní testování nové evoluce vozu Škoda Octavia WRC s cílem optimalizovat celkové nastavení Octavie na zářijovou Kyperskou Rally (7.-10.září). Od 31.července v Řecku testoval vývojový tým a dvojice továrních pilotů Armin Schwarz a Luis Climent všechny nové prvky vozu, jehož nová specifikace bude homologována těsně před startem kyperské soutěže, celkově desátého podniku MS FIA. Dojmy obou továrních jezdců i známého matadora rallysportu Stiga Blomquista, který týmu během prvních dnů asistoval při zkoušení nových prvků podvozku, byly pozitivní.

Armin Schwarz komentuje právě skončený test: „S výsledky testování jsem spokojen. Nejvíce jsou znát změny na motoru, který je díky novému turbu, elektronice a výfukovému potrubí, ale také chlazení, silnější a pružnější. Vůz po sešlápnutí plynového pedálu reaguje okamžitě, zlepšil se průběh točivého momentu v nižších otáčkách, Octavie je více agilní a celkově se i jinak chová. I když se charakteristika agregátu a jeho chlazení hodně zlepšily, stále však existuje prostor pro další vývoj.

Hodně jsme také pracovali na nastavení podvozku, kde jsme například zkoušeli nová péra a tlumiče, následně jsem se soustředil na dolaďování podvozku na Kyperskou rallye. Pokud jde o změny týkající se aerodynamiky vozu, oproti původnímu návrhu jsme ještě udělali několik malých změn hlavně na přední kapotě a nárazníku, související především s chlazením pohonné jednotky. Ostatní změny by se měly pozitivně projevit především na rychlých soutěžích.

O víkendu odlétám do Finska, kde absolvuji trénink na Finskou rallye. Následně se chystám do Maďarska na novinářskou prezentaci, která proběhne na Hungaroringu. Následuje Nurburgring a pak již Kyperská soutěž. Téměř každý den pilně cvičím a sportuji, abych byl na Kypru ve vynikající fyzické formě. Vedra, která nás na Kypru čekají budou pro nás všechny velice náročnou překážkou a já musím být precizně připraven.“

Také druhý jezdec týmu Luis Climent si mnohé změny na nové Octavii WRC pochvaloval: „Nová Octavia je oproti minulé verzi mnohem rychlejší. Obzvláště její akcelerace a přenos upraveného točivého momentu jsou velkým plusem. Spokojen jsem také s vývojem podvozku, hlavně s novými tlumiči. Během testu jsme s vozem neměli žádné vážné mechanické problémy. Hodně jsem se také soustředil na optimalizaci nastavení vozu pro Kypr, kde nás a vozy čeká podobné peklo jako je tomu na řecké Acropolis.

Pokročili jsme také v oblasti chlazení agregátu, nicméně stále se snažíme najít ta nejvhodnější řešení. Nyní se v klidu budu připravovat na Kyperskou rallye, kde chci zajet co nejlepší výsledek. Koncem srpna budu pět dní v Maďarsku, jinak zůstávám ve Španělsku,“ řekl sympatický Luis Climent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků