Schumacher píše historii formule 1

Michael Schumacher se vítězstvím na maďarském Hungaroringu definitivně zařadil mezi nejlepší jezdce historie formule 1.
Schumacher píše historii formule 1
Michaelu Schumacherovi přinesla velká cena Maďarska téměř vše, co v letošní sezóně mohl získat. Svým vítězstvím triumfoval v jedenapadesáté grand prix své kariéry, čímž vyrovnal rekord Alaina Prosta a především získal čtvrtý mistrovský titul. Tím se v historických tabulkách zařadil opět po bok Alaina Prosta. Více titulů dokázal v minulosti získal jediný člověk – legendární Argentinec Juan Manuel Fangio, který sbíral vavříny v padesátých letech.

Dvaatřicetiletému Schumacherovi se tak skýtá šance Fangiovo rekord vyrovnat a možná i překonat. Mezi současnými i bývalými jezdci formule 1 se najde jen málo těch, kteří by v to nevěřili.

Živoucí legenda Alain Prost se domnívá, že by si Němec mohl na své konto připsat pět nebo šest mistrovských titulů, podobného názoru je i mistr světa z roku 1992, Nigel Mansell. Ten novinářům řekl: "Myslím, že to, na co by se měl Michael nyní zaměřit, je pátý titul mistra světa. To by bylo udivující a pak by mohl pokračovat a vytvořit nový, neuvěřitelný rekord šesti získaných titulů. Opravdu věřím tomu, že je to možné."

Ještě dál šel ve svých úvahách Eddie Irvine, Schumacherův bývalý kolega u Ferrari. Irský pilot si myslí, že Schumacher nenajde konkurenta až do roku 2004, kdy mu končí smlouva u Ferrari a počet jím získaných titulů mistra světa se zastaví na počtu sedm. "Obávám se, že Michael bude dominovat šampionátu až do roku 2004, kdy skončí jeho kontrakt u Ferrari," řekl Irvine. "Jedinou šancí je, že poté odejde ověnčen sedmi tituly mistra světa a množstvím jiných úspěchů překonávajících dosavadní rekordy. Jedinou věcí, která by mohla vnést obrat do tohoto sportu je, že by Michelin vyrobil lepší pneumatiky než Bridgestone, které používá Ferrari." Schumacher je pro Irvinea jasně nejlepší jezdec všech dob. "Každý má svou představu o tom, kdo je nejlepší jezdec formule 1 všech dob. Starší generace ukáží na Fangia, Jima Clarka a Stirlinga Mosse. Ostatní řeknou, že je to Prost nebo Senna. Ale pro mě je Michael o hlavu a ramena nad nimi."

Samotného Schumachera však překonávání historických rekordů příliš nezajímá a výzvou  pro něj zůstává každý budoucí závod. "Rád bych nadále vyhrával závody. Řekl jsem, že mým cílem je vyhrávat, co nejvíce budu moci," řekl Schumi, ale jedním dechem dodal, že srovnávání s jezdci minulých generací, a Fangiem zvláště, je nesmyslné. "Na dohnání Fangia jsem nikdy nemyslel, nebylo by to fér. To, co dokázal Fangio ve své době, je výjimečné. Když si uvědomíme, jaká byla tenkrát bezpečnostní opatření, tak jsou jeho úspěchy neuvěřitelné. Proti němu jsme všichni malí."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků