Schumacher píše historii formule 1

Michael Schumacher se vítězstvím na maďarském Hungaroringu definitivně zařadil mezi nejlepší jezdce historie formule 1.
Schumacher píše historii formule 1
Michaelu Schumacherovi přinesla velká cena Maďarska téměř vše, co v letošní sezóně mohl získat. Svým vítězstvím triumfoval v jedenapadesáté grand prix své kariéry, čímž vyrovnal rekord Alaina Prosta a především získal čtvrtý mistrovský titul. Tím se v historických tabulkách zařadil opět po bok Alaina Prosta. Více titulů dokázal v minulosti získal jediný člověk – legendární Argentinec Juan Manuel Fangio, který sbíral vavříny v padesátých letech.

Dvaatřicetiletému Schumacherovi se tak skýtá šance Fangiovo rekord vyrovnat a možná i překonat. Mezi současnými i bývalými jezdci formule 1 se najde jen málo těch, kteří by v to nevěřili.

Živoucí legenda Alain Prost se domnívá, že by si Němec mohl na své konto připsat pět nebo šest mistrovských titulů, podobného názoru je i mistr světa z roku 1992, Nigel Mansell. Ten novinářům řekl: "Myslím, že to, na co by se měl Michael nyní zaměřit, je pátý titul mistra světa. To by bylo udivující a pak by mohl pokračovat a vytvořit nový, neuvěřitelný rekord šesti získaných titulů. Opravdu věřím tomu, že je to možné."

Ještě dál šel ve svých úvahách Eddie Irvine, Schumacherův bývalý kolega u Ferrari. Irský pilot si myslí, že Schumacher nenajde konkurenta až do roku 2004, kdy mu končí smlouva u Ferrari a počet jím získaných titulů mistra světa se zastaví na počtu sedm. "Obávám se, že Michael bude dominovat šampionátu až do roku 2004, kdy skončí jeho kontrakt u Ferrari," řekl Irvine. "Jedinou šancí je, že poté odejde ověnčen sedmi tituly mistra světa a množstvím jiných úspěchů překonávajících dosavadní rekordy. Jedinou věcí, která by mohla vnést obrat do tohoto sportu je, že by Michelin vyrobil lepší pneumatiky než Bridgestone, které používá Ferrari." Schumacher je pro Irvinea jasně nejlepší jezdec všech dob. "Každý má svou představu o tom, kdo je nejlepší jezdec formule 1 všech dob. Starší generace ukáží na Fangia, Jima Clarka a Stirlinga Mosse. Ostatní řeknou, že je to Prost nebo Senna. Ale pro mě je Michael o hlavu a ramena nad nimi."

Samotného Schumachera však překonávání historických rekordů příliš nezajímá a výzvou  pro něj zůstává každý budoucí závod. "Rád bych nadále vyhrával závody. Řekl jsem, že mým cílem je vyhrávat, co nejvíce budu moci," řekl Schumi, ale jedním dechem dodal, že srovnávání s jezdci minulých generací, a Fangiem zvláště, je nesmyslné. "Na dohnání Fangia jsem nikdy nemyslel, nebylo by to fér. To, co dokázal Fangio ve své době, je výjimečné. Když si uvědomíme, jaká byla tenkrát bezpečnostní opatření, tak jsou jeho úspěchy neuvěřitelné. Proti němu jsme všichni malí."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2008
Stav: 252 737 km
Cena: 102 000 Kč
Renault Thalia 1,2
Rok výroby: 2007
Stav: 156 314 km
Cena: 56 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2013
Stav: 53 870 km
Cena: 275 000 Kč
Skoda Octavia 2
Rok výroby: 2007
Stav: 249 235 km
Cena: 150 000 Kč
Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků