Dacia Duster přijíždí v luxusní edici pro sběratele. Lze objednat přes internet

Vlastnit sběratelskou edici Dacie Duster se nepoštěstí jen tak někomu. A čeští zájemci mají stejně smůlu…

Ani Dacia Duster se nevyhne občasné speciální edici, která má zaujmout unikátní výbavou a limitovanou dostupností. Rumunská automobilka tedy představuje Duster v edici Black Collector. Speciální verze SUV bude dostupná jen v počtu 500 exemplářů a nabízena výhradně na francouzském trhu.

Dacia plánuje deriváty Dusteru. Čekejte užitkový pick-up a možný elektromobil

Dacia plánuje deriváty Dusteru. Čekejte užitkový pick-up a možný elektromobil

V čem je Duster Black Collector vlastně speciální? Nic extra nečekejte. Karoserie je lakována do černé metalízy, černé jsou rovněž ochranné plasty nárazníků, zrcátka zdobí žluté detaily a nechybí pár samolepek. Uvnitř pak najdete prahy s pořadovým číslem vozu.

Velké změny u Dacie Duster. 1.6 SCe končí, vstup do světa 4x4 podražil

Velké změny u Dacie Duster. 1.6 SCe končí, vstup do světa 4x4 podražil

Výhradou edice je i dodatečná standardní výbava ve formě audia Focal, bezklíčového přístupu, parkovacích senzorů vzadu s kamerou a infotainmentu s podporou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto.

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Limitovaná verze dostane pod kapotu benzinovou třináctistovku o 96 kW (130 koních) s pohonem předních kol. Black Collector nakonec přijíždí se zajímavou novinkou pro značku Dacia. Bude totiž prvním modelem, který automobilka nabídne k rezervaci přes internet.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 9 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 59 příspěvků