Dacia Duster přijíždí v luxusní edici pro sběratele. Lze objednat přes internet

Vlastnit sběratelskou edici Dacie Duster se nepoštěstí jen tak někomu. A čeští zájemci mají stejně smůlu…

Ani Dacia Duster se nevyhne občasné speciální edici, která má zaujmout unikátní výbavou a limitovanou dostupností. Rumunská automobilka tedy představuje Duster v edici Black Collector. Speciální verze SUV bude dostupná jen v počtu 500 exemplářů a nabízena výhradně na francouzském trhu.

Dacia plánuje deriváty Dusteru. Čekejte užitkový pick-up a možný elektromobil

Dacia plánuje deriváty Dusteru. Čekejte užitkový pick-up a možný elektromobil

V čem je Duster Black Collector vlastně speciální? Nic extra nečekejte. Karoserie je lakována do černé metalízy, černé jsou rovněž ochranné plasty nárazníků, zrcátka zdobí žluté detaily a nechybí pár samolepek. Uvnitř pak najdete prahy s pořadovým číslem vozu.

Velké změny u Dacie Duster. 1.6 SCe končí, vstup do světa 4x4 podražil

Velké změny u Dacie Duster. 1.6 SCe končí, vstup do světa 4x4 podražil

Výhradou edice je i dodatečná standardní výbava ve formě audia Focal, bezklíčového přístupu, parkovacích senzorů vzadu s kamerou a infotainmentu s podporou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto.

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Minitest Dacia Duster 1.3 TCe 96 kW: Lepší prostě neseženete

Limitovaná verze dostane pod kapotu benzinovou třináctistovku o 96 kW (130 koních) s pohonem předních kol. Black Collector nakonec přijíždí se zajímavou novinkou pro značku Dacia. Bude totiž prvním modelem, který automobilka nabídne k rezervaci přes internet.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků