Sava Perfecta: Vydrží déle a doveze vás dále

Sava, přední středoevropský výrobce pneumatik, představuje novou řadu letních pneumatik pro osobní automobily a MPV. Sava Perfecta bude k dostání v nových oblíbených rozměrech a nabídne delší životnost, bezpečnost a spolehlivost za konkurenceschopnou cenu.

Hlavní předností pneumatiky Sava Perfecta je delší kilometrový proběh. Dalšími výhodami jsou kratší brzdná dráha na mokru, menší riziko aquaplaningu, lepší ovladatelnost a nižší hlučnost.

Koos Nooi, ředitel značky Sava pro Evropu, Střední východ a Afriku, uvedl: „Sava Perfecta zcela splňuje požadavky možná největšího evropského segmentu trhu s pneumatikami, protože je navržena tak, aby odpovídala nárokům racionálně a bezpečně smýšlejících řidičů kompaktních automobilů a MPV. Testovali jsme ji společně s konkurenty, jež by měla porazit, a Sava Perfecta dosáhla všech parametrů, které jsme pro ni stanovili.“

Vysoký kilometrový proběh se odráží v příznivém poměru užitné hodnoty a ceny. Optimalizovaný čtyřžebrový dezén dosahuje mnohem lepšího rozložení tlaku ve stopě, což snižuje opotřebení pneumatiky. Ale nejen to, stopa je širší, čímž do styku s vozovkou přichází větší část běhounu, více se tak prodlužuje životnost pneumatiky a zlepšují se její záběrové schopnosti za všech podmínek. Výkonnost pneumatiky s novým dezénem a s větší stopou je také vylepšena inovovanou běhounovou směsí. Ta má vyšší odolnost proti otěru, což znamená více ujetých kilometrů bez kompromisu na záběrových vlastnostech pneumatiky na suchém i mokrém povrchu.

Na mokrém povrchu jsou nejdůležitější dvě kritéria – brzdné schopnosti a odolnost proti aquaplaningu. V obou ohledech Sava Perfecta nabízí špičkové výsledky. Tomu napomáhá jak směs a profil pneumatiky, tak rovněž nové bloky s větším množstvím záběrových hran, které zajišťují lepší záběr a zkracují brzdnou dráhu na mokru.

Nový dezén obsahuje prvky zlepšující odolnost proti aquaplaningu a omezující riziko vzniku této nebezpečné situace. Použity jsou tři různé typy drážek:

  • široké obvodové drážky dovolující proudění vody přirozenou cestou
  • příčné drážky vylepšující účinné odvádění vody z ramenní oblasti
  • nově navržené „bumerangové“ drážky odvádějící vodu nahromaděnou pod stopou pneumatiky

Dalším důležitým bezpečnostním kritériem je ovladatelnost. Nová Sava Perfecta je navržena a zkonstruována tak, aby řidiči poskytovala lepší kontrolu a ovladatelnost automobilu. Celá konstrukce pláště Sava Perfecta je pečlivě vyvinuta s ohledem na optimální odolnost kostry a v kombinaci s novým profilem pneumatiky je výsledkem lepší charakteristika ovládání. Tužší dezén je důsledkem speciálně tvarovaných šikmých přemostění mezi jednotlivými bloky dezénu. Tím je zajištěna stálost kontaktní plochy mezi pneumatikou a vozovkou i při ostrém projíždění zatáček. Rovněž velké ramenní bloky zvyšují tuhost dezénu a schopnost přenášet boční síly v zatáčkách, především při větším zatížení.

Zanedbatelný rozhodně není ani jízdní komfort a právě nižší úroveň produkovaného hluku je dalším kladem pneumatiky Sava Perfecta. Rozdílné umístění bloků a jejich různá velikost vytvářejí hluk v širokém spektru frekvencí. Takto optimalizované rozmístění dezénových bloků způsobuje, že bloky přicházejí do kontaktu s povrchem vozovky v různých okamžicích, což redukuje výslednou úroveň produkovaného hluku a jízda je tišší.

Nová Sava Perfecta je nabízena ve 21 různých rozměrech určených pro většinu oblíbených automobilů a MPV. Díky dalším 14 rozměrům, které jsou již k dispozici v jiných dezénech, pokrývá Sava více než 96 % potenciální poptávky standardních letních pneumatik na evropském trhu. Stručně řečeno - Sava Perfecta nabízí delší životnost, lepší brzdné schopnosti za mokra, nižší riziko aquaplaningu, jednodušší ovladatelnost, a to vše za přijatelnou cenu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 31 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků