Saturn Aura sa stal najumývateľnejším autom roku 2007

Človek sa niekedy až nestačí čudovať s akými najrozličnejšími kategóriami prichádzajú niektoré agentúry a asociácie. Jednou z nich je aj kategória najumývateľnejšie auto roka, ktorá je každoročne udeľovaná medzinárodnou asociáciou autoumyváriek ICA na Car Care World Expo v Las Vegas.

Tento rok si cenu odnieslo vozidlo Saturn Aura vďaka svojmu tvarovaniu karosérie a odolnosti voči kefám umývacieho zariadenia. Pri určovaní víťaza členovia asociácie posudzujú viacero faktorov ako napríklad hladké aerodynamické tvary nezachytávajúce špinu alebo úroveň bezpečnosti upevnenia nárazníkov, stieračov, spätných zrkadiel, antény a evidenčného čísla.

Medzinárodná asociácia autoumyváriek ICA je nezisková organizácia pokrývajúca služby autoumyváriek na viac ako 3 000 miestach v USA a Kanade. Celkovo disponuje približne 25 000 členmi poskytujúcimi servis a umývanie vozidiel.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Myjete-li rádi své auto, pak byste se měli vážně zamyslet nad tím, zda by váš další vůz neměl vypadat takto
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků