Saturn Aura sa stal najumývateľnejším autom roku 2007

Človek sa niekedy až nestačí čudovať s akými najrozličnejšími kategóriami prichádzajú niektoré agentúry a asociácie. Jednou z nich je aj kategória najumývateľnejšie auto roka, ktorá je každoročne udeľovaná medzinárodnou asociáciou autoumyváriek ICA na Car Care World Expo v Las Vegas.

Tento rok si cenu odnieslo vozidlo Saturn Aura vďaka svojmu tvarovaniu karosérie a odolnosti voči kefám umývacieho zariadenia. Pri určovaní víťaza členovia asociácie posudzujú viacero faktorov ako napríklad hladké aerodynamické tvary nezachytávajúce špinu alebo úroveň bezpečnosti upevnenia nárazníkov, stieračov, spätných zrkadiel, antény a evidenčného čísla.

Medzinárodná asociácia autoumyváriek ICA je nezisková organizácia pokrývajúca služby autoumyváriek na viac ako 3 000 miestach v USA a Kanade. Celkovo disponuje približne 25 000 členmi poskytujúcimi servis a umývanie vozidiel.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Myjete-li rádi své auto, pak byste se měli vážně zamyslet nad tím, zda by váš další vůz neměl vypadat takto
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

včera | Vladimír Kadera | 15 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků