Sassou, koncept Mazdy pro mladé řidiče

Ve Frankfurtu Mazda představí, mimo již ohlášené novinky, i svou studii zaměřenou na mladé a začínající řidiče. Poměrně futuristicky vypadající vozítko se třemi dveřmi, které by se dalo v této podobě i sériově vyrábět, ukazuje zájem Mazdy i o skupinu mladých řidičů, kteří vyžadují mobilitu. Celý koncept je podřízen funkčnosti a zájmu mladých lidí, což potvrzuje například možnost připojení USB flash disku nebo integrovaný pevný disk v automobilu pro ukládání například hudby.

Délka konceptu činí 3900 mm, šířka 1740 mm a výška 1370 mm. Koncept je osazen litrovým třívalcovým naftovým motorem s přímým vstřikem paliva DISI, který se může chlubit velmi nízkými emisemi i spotřebou paliva.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků