Santo, zahoď sáně, Bentley ti postavil limuzínu na míru! Na přídi má ornament soba

Otázkou zůstává, bude Santa řídit sám, nebo si najme šoféra?

Pokud jste měli nejnovější Bentley Flying Spur za definici luxusního vkusu, tato speciální edice britské limuzíny vám asi nebude po chuti. Automobilka si jednoduše pro nadcházející období svátků představuje, čím by asi Santa jezdil, kdyby zahodil své sáně se soby a požadoval vrcholný komfort při cestování po světě.

Bentley Bacalar prochází testováním. Unikátní barchetta má přes 750 nových dílů

Bentley Bacalar prochází testováním. Unikátní barchetta má přes 750 nových dílů

Výsledkem je Flying Spur v edici The Reindeer Eight, který zaujme především excentrický vánočním lakováním. Červený lak Cricket Bauble vychází z odstínu Cricket Ball, jenž značka nabízí v rámci své rozšířené palety barev. Na bocích karoserie si pak všimnete kostkovaného vzoru a rovněž ručně malovaných zlatých motivů.

Zlatá se objevuje i na dalších částech limuzíny, nejvýrazněji na 22palcových kolech, zatímco zbytek doplňuje chrom, a kdo by to řekl, i karbon. Původní osvětlenou sošku písmena „B“ na přídi pak vystřídal 3D vytištěný ornament letícího soba, samozřejmě ve zlatém odstínu. Registrační značka na přání je potom samozřejmostí.

Lamborghini i Ducati zůstávají v koncernu VW. Audi převezme kontrolu nad Bentley

Lamborghini i Ducati zůstávají v koncernu VW. Audi převezme kontrolu nad Bentley

V interiéru ladí odstín koženého čalounění s barvou exteriéru, přičemž na palubní desce před spolujezdcem nechybí na černě lakovaném dřevě připomínka, odkud pochází majitel tohoto Bentley – je zde ilustrace panorama Severního pólu, kterou najdete i na bočnících dveří. V infotainmentu má Santa elektronickou formu svého listu dětí, které zlobily a které byly hodné. Z dalších vánočně laděných vychytávek lze zmínit zvuk rolniček po stisknutí startovacího tlačítka.

S odkazem na spřežení osmi sobů používá vánoční Flying Spur čtyřlitrový twin-turbo V8, namísto vrcholného W12. Lehčí strojovna pod kapotou zaručuje lepší ovladatelnost limuzíny a mnohem tradičnější koně pod kapotou Santovi chybět přesto nebudou – má jich totiž 550 (404 kW) ve spojení s 770 N.m točivého momentu a pohonem všech kol. Otec Vánoc, respektive převlečený Satan, tak může upalovat rychlostí až 318 km/h.   

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků