Santander věnoval 100 akcií každému zaměstnanci

Zaměstnanci společnosti Santander dostali od svého zaměstnavatele pěkný dárek. Valná hromada Banco Santander, konaná v polovině roku, totiž rozhodla, že každý zaměstnanec této skupinyobdrží 100 akcií společnosti. Týká se to všech asi 130 000 zaměstnanců, kteří pracují v 10 800 pobočkách po celém světě. V ČR obdrží akcie všichni zaměstnanci společnosti Santander Consumer Finance a.s.

Valná hromada takto rozhodla v souvislosti se 150. výročím založení Banco Santander a s vynikajícími hospodářskými výsledky. Například zisk společnosti za minulý rok dosáhl

7,596 mld. eur, což je růst o 22 %proti předchozímu roku.

Akcie jsou kótovány na burzách ve Španělsku, v Miláně, New Yorku, Lisabonu, Buenos Aires, Londýně a Mexiku. Jejich tržní cena k 20.7. 2007 činila 14,35 eur za kus, zatímco před rokem byla jen 11,0 eur, takže roční růst ceny činí 30,45 %. Nominální hodnota jedné akcie je 0,5 eur.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků