Samsung chystá nové auto. Jmenuje se XM3 a něco nám připomíná

Že Samsung vyrábí i auta? Ano a vyrábí je už docela dlouho. Nyní se připomíná tímto crossoverem.

Koukáte se na obrázky tohoto vozu a říkáte si, že je na něm něco hodně divného, že? Tak zaprvé to jméno. Jak se něco může jmenovat XM3 a nezavánět to BMW? A zadruhé, co ta světla? Vždyť to vypadá jako Renault.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Zatímco pro jméno vysvětlení nemáme, pro to druhé už ano. Renault v roce 2018 představil na autosalonu v Moskvě luxusní čtyřdveřové SUV kupé Arkana. Arkana byla jakousi francouzskou odpovědí na BMW X4, ovšem za lepší peníze. A tohle je to samé auto, jen pod značkou Renault Samsung Motors.

Renault Samsung Motors je společný podnik francouzské automobilky a výrobce elektroniky Samsung. Výrobky Samsungu máte většinou v pravé kapse u kalhot v podobě telefonu. Od roku 1994, kdy tato značka vznikla, ale můžete Samsung nosit i v levé kapse, jako klíče od auta.

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Lidová X4 s označením Renault se začne prodávat nejprve v Rusku a poté se rozšíří po celém světě. XM3 Inspire se bude vyrábět ve městě Pusan v Jižní Koreji v první polovině roku 2020 a bude určen pouze pro lokální trh.

Pohonné ústrojí by mělo být shodné. Jen o něm zatím moc nevíme. Evropská verze Arkany by ale měla mít pohon všech kol a nový koncernový motor 1.3 TCe

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

dnes | Miro Mihálik
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků