Samsung chystá nové auto. Jmenuje se XM3 a něco nám připomíná

Že Samsung vyrábí i auta? Ano a vyrábí je už docela dlouho. Nyní se připomíná tímto crossoverem.

Koukáte se na obrázky tohoto vozu a říkáte si, že je na něm něco hodně divného, že? Tak zaprvé to jméno. Jak se něco může jmenovat XM3 a nezavánět to BMW? A zadruhé, co ta světla? Vždyť to vypadá jako Renault.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Zatímco pro jméno vysvětlení nemáme, pro to druhé už ano. Renault v roce 2018 představil na autosalonu v Moskvě luxusní čtyřdveřové SUV kupé Arkana. Arkana byla jakousi francouzskou odpovědí na BMW X4, ovšem za lepší peníze. A tohle je to samé auto, jen pod značkou Renault Samsung Motors.

Renault Samsung Motors je společný podnik francouzské automobilky a výrobce elektroniky Samsung. Výrobky Samsungu máte většinou v pravé kapse u kalhot v podobě telefonu. Od roku 1994, kdy tato značka vznikla, ale můžete Samsung nosit i v levé kapse, jako klíče od auta.

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Lidová X4 s označením Renault se začne prodávat nejprve v Rusku a poté se rozšíří po celém světě. XM3 Inspire se bude vyrábět ve městě Pusan v Jižní Koreji v první polovině roku 2020 a bude určen pouze pro lokální trh.

Pohonné ústrojí by mělo být shodné. Jen o něm zatím moc nevíme. Evropská verze Arkany by ale měla mít pohon všech kol a nový koncernový motor 1.3 TCe

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků