Samsung chystá nové auto. Jmenuje se XM3 a něco nám připomíná

Že Samsung vyrábí i auta? Ano a vyrábí je už docela dlouho. Nyní se připomíná tímto crossoverem.

Koukáte se na obrázky tohoto vozu a říkáte si, že je na něm něco hodně divného, že? Tak zaprvé to jméno. Jak se něco může jmenovat XM3 a nezavánět to BMW? A zadruhé, co ta světla? Vždyť to vypadá jako Renault.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Zatímco pro jméno vysvětlení nemáme, pro to druhé už ano. Renault v roce 2018 představil na autosalonu v Moskvě luxusní čtyřdveřové SUV kupé Arkana. Arkana byla jakousi francouzskou odpovědí na BMW X4, ovšem za lepší peníze. A tohle je to samé auto, jen pod značkou Renault Samsung Motors.

Renault Samsung Motors je společný podnik francouzské automobilky a výrobce elektroniky Samsung. Výrobky Samsungu máte většinou v pravé kapse u kalhot v podobě telefonu. Od roku 1994, kdy tato značka vznikla, ale můžete Samsung nosit i v levé kapse, jako klíče od auta.

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Lidová X4 s označením Renault se začne prodávat nejprve v Rusku a poté se rozšíří po celém světě. XM3 Inspire se bude vyrábět ve městě Pusan v Jižní Koreji v první polovině roku 2020 a bude určen pouze pro lokální trh.

Pohonné ústrojí by mělo být shodné. Jen o něm zatím moc nevíme. Evropská verze Arkany by ale měla mít pohon všech kol a nový koncernový motor 1.3 TCe

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků