Samsung chystá nové auto. Jmenuje se XM3 a něco nám připomíná

Že Samsung vyrábí i auta? Ano a vyrábí je už docela dlouho. Nyní se připomíná tímto crossoverem.

Koukáte se na obrázky tohoto vozu a říkáte si, že je na něm něco hodně divného, že? Tak zaprvé to jméno. Jak se něco může jmenovat XM3 a nezavánět to BMW? A zadruhé, co ta světla? Vždyť to vypadá jako Renault.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Zatímco pro jméno vysvětlení nemáme, pro to druhé už ano. Renault v roce 2018 představil na autosalonu v Moskvě luxusní čtyřdveřové SUV kupé Arkana. Arkana byla jakousi francouzskou odpovědí na BMW X4, ovšem za lepší peníze. A tohle je to samé auto, jen pod značkou Renault Samsung Motors.

Renault Samsung Motors je společný podnik francouzské automobilky a výrobce elektroniky Samsung. Výrobky Samsungu máte většinou v pravé kapse u kalhot v podobě telefonu. Od roku 1994, kdy tato značka vznikla, ale můžete Samsung nosit i v levé kapse, jako klíče od auta.

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Lidová X4 s označením Renault se začne prodávat nejprve v Rusku a poté se rozšíří po celém světě. XM3 Inspire se bude vyrábět ve městě Pusan v Jižní Koreji v první polovině roku 2020 a bude určen pouze pro lokální trh.

Pohonné ústrojí by mělo být shodné. Jen o něm zatím moc nevíme. Evropská verze Arkany by ale měla mít pohon všech kol a nový koncernový motor 1.3 TCe

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků