Samsung chystá nové auto. Jmenuje se XM3 a něco nám připomíná

Že Samsung vyrábí i auta? Ano a vyrábí je už docela dlouho. Nyní se připomíná tímto crossoverem.

Koukáte se na obrázky tohoto vozu a říkáte si, že je na něm něco hodně divného, že? Tak zaprvé to jméno. Jak se něco může jmenovat XM3 a nezavánět to BMW? A zadruhé, co ta světla? Vždyť to vypadá jako Renault.

Zatímco pro jméno vysvětlení nemáme, pro to druhé už ano. Renault v roce 2018 představil na autosalonu v Moskvě luxusní čtyřdveřové SUV kupé Arkana. Arkana byla jakousi francouzskou odpovědí na BMW X4, ovšem za lepší peníze. A tohle je to samé auto, jen pod značkou Renault Samsung Motors.

Renault Samsung Motors je společný podnik francouzské automobilky a výrobce elektroniky Samsung. Výrobky Samsungu máte většinou v pravé kapse u kalhot v podobě telefonu. Od roku 1994, kdy tato značka vznikla, ale můžete Samsung nosit i v levé kapse, jako klíče od auta.

Lidová X4 s označením Renault se začne prodávat nejprve v Rusku a poté se rozšíří po celém světě. XM3 Inspire se bude vyrábět ve městě Pusan v Jižní Koreji v první polovině roku 2020 a bude určen pouze pro lokální trh.

Pohonné ústrojí by mělo být shodné. Jen o něm zatím moc nevíme. Evropská verze Arkany by ale měla mít pohon všech kol a nový koncernový motor 1.3 TCe

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (7) Další článek: Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz