Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Dominance trhu sportovních kupé je pro Ford Mustang už dobře známá pozice. Loni svůj náskok navíc dost navýšil.

Jeden ze symbolů americké kultury si titul nejprodávanějšího sportovního kupé drží již čtvrtým rokem za sebou. Přesné číslo za loňský rok je 113.066 vozů, z toho 75.842 patří Americe, kde si také přičetl prvenství. I u nás v Česku jde o jedničku. S 283 prodanými kusy mu patří téměř sedmnáct procent ve svém segmentu.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang nemá v Evropě zas tak dlouhou tradici. Třeba na náš trh oficiálně vstoupil až se současnou generací. I tak si jej ale v Evropě od roku 2015 více než 45.000 zákazníků. Ford navíc očekává pro letošní rok mnohem lepší výsledky, protože prodeje stále stoupají.

Nic nesymbolizuje svobodu, vítr ve vlasech a radost z jízdy tolik jako Mustang. Získal už dávno postavení legendyNeznám lepší zvuk než burácení jeho vidlicového osmiválce za jarního dne. Není divu, že se drží na pozici nejoblíbenějšího sportovního kupé na světě.“  řekl Jim Farley, prezident Fordu pro globální trhy. 

Dostane Mustang další motor? Ford zřejmě chystá výkonnější čtyřválec

Dostane Mustang další motor? Ford zřejmě chystá výkonnější čtyřválec

Ford Mustang GT s vidlicovým osmiválcem o výkonu 450 koní a šestistupňovou manuální převodovkou koupíte za 1.284.990 Kč. To je prostě za hubičku. Není tak divu, že Mustang už počtvrté za sebou celosvětově kraluje. Jen tak dál.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků