Samostatné modely divize M od BMW už se chystají. Bude elektřina i spalovací hukot

Věc je sice ještě v rané fázi, ale zato již celkem jasná. Osmiválcový rykot i elektrické hvízdání od rychlých BMW budou mít svou vlastní značku.

Že je v poslední době v automobilce BMW, konkrétně v divizi M, pěkný vítr, jste si asi už všimli. Modely s tímto označením přicházejí jeden za druhým a i když jim generaci za generací ubývá válců a přibývá turbodmychadel, nic to nemění na jejich schopnosti potěšit řidiče.

TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

Modely vycházejí ve všech případech z obyčejných produkčních BMW. Automobilka ale již nějakou dobu zvažuje, že postaví něco vlastního s označením M. Technici v Bavorsku ale podle všeho nemají na mysli samostatný model, ale celou modelovou řadu.

Vše je ovšem ve velmi rané fázi. Markus Flasch, vedoucí divize M, prozradil australskému magazínu Car Sales, že se momentálně rozhoduje o tom, které vozy budou mít spalovací motor a které případně elektrický. Nechtějí nikoho kopírovat, ale dělat si věci po svém.

Unikly fotky BMW řady 8 Gran Coupé. Takto bude vypadat praktičtější osmička

Unikly fotky BMW řady 8 Gran Coupé. Takto bude vypadat praktičtější osmička

Všem je ale asi jasné s čím začnou. Samostatné vozy divize AMG, čili AMG GT a AMG GT 4door Coupé, by konkurenci potřebovaly jako sůl. Takové eMko po vzoru nového M8 s kompaktnějšími rozměry a větší porcí surovosti by přece udělalo radost každému.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků