Samostatné modely divize M od BMW už se chystají. Bude elektřina i spalovací hukot

Věc je sice ještě v rané fázi, ale zato již celkem jasná. Osmiválcový rykot i elektrické hvízdání od rychlých BMW budou mít svou vlastní značku.

Že je v poslední době v automobilce BMW, konkrétně v divizi M, pěkný vítr, jste si asi už všimli. Modely s tímto označením přicházejí jeden za druhým a i když jim generaci za generací ubývá válců a přibývá turbodmychadel, nic to nemění na jejich schopnosti potěšit řidiče.

TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

Modely vycházejí ve všech případech z obyčejných produkčních BMW. Automobilka ale již nějakou dobu zvažuje, že postaví něco vlastního s označením M. Technici v Bavorsku ale podle všeho nemají na mysli samostatný model, ale celou modelovou řadu.

Vše je ovšem ve velmi rané fázi. Markus Flasch, vedoucí divize M, prozradil australskému magazínu Car Sales, že se momentálně rozhoduje o tom, které vozy budou mít spalovací motor a které případně elektrický. Nechtějí nikoho kopírovat, ale dělat si věci po svém.

Unikly fotky BMW řady 8 Gran Coupé. Takto bude vypadat praktičtější osmička

Unikly fotky BMW řady 8 Gran Coupé. Takto bude vypadat praktičtější osmička

Všem je ale asi jasné s čím začnou. Samostatné vozy divize AMG, čili AMG GT a AMG GT 4door Coupé, by konkurenci potřebovaly jako sůl. Takové eMko po vzoru nového M8 s kompaktnějšími rozměry a větší porcí surovosti by přece udělalo radost každému.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

včera | Svět motorů | 8 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků