Saleen slaví 25 let své existence novou limitovanou edicí

Věhlasná tuningová firma Saleen slaví letos 25 let od svého vzniku. Po dobu své existence vytvořila mnoho zajímavých a vysoce výkonných vozů. Tuto událost se společnost rozhodla oslavit celkem tradičním způsobem - vytvořením nové limitované edice Fordu Mustang s názvem SA-25 Sterling Edition. Přesněji řečeno, jde o jakousi „limitovanou verzi z limitované verze“. Odvozena je totiž z Fordu Mustang H302, který jsme vám nedávno představili.

Ford Mustang SA-25 Sterling Edition rozhodně není žádný kliďas. Pod jeho kapotou se totiž ukrývá přeplňovaný osmiválec s výkonem 620 koní, inženýři si s novou edicí tedy skutečně vyhráli. O přesun síly na kola zadní nápravy se stará šestistupňová manuální převodovka, pro lepší přenos síly na silnici byla zadní osa doplněna o diferenciál Max-grip. Vůz tak zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za přibližně čtyři sekundy.

Mnoho prvků zevnějšku zdědil SA-25 právě po edici H302, liší se jen 20-ti palcovými hliníkovými koly, které obouvají pneumatiky Pirelli P-Zero Rosso. Lepší ovladatelnost a celkovou stabilitu zabezpečuje sportovní podvozek Saleen Racecraft.

Pokud tedy chcete společnost Saleen patřičně uctít a zároveň se stát majitelem kousku, který bude s přibývajícími léty získávat na hodnotě, připravte si rovných 100 000 dolarů (cca. 1 780 200 Kč).

Klepněte pro větší obrázek
Saleen Ford Mustang SA-25 Sterling Edition

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky