Saleen S331 ST, americký Super Truck

Američani jsou známi milovníci velkých vozů a také velkých pick upů. Saleen si vzal do parády živoucí legendu jménem Ford F-150 a dodal jí nejen pořádný doping, ale také povedený styling. Na světě je tak další Super Truck.
Saleen S331 ST, americký Super Truck

V Los Angeles představil Saleen svou práci, které jako základ posloužil Ford F-150 s osmiválcovým motorem. Výkon ovšem nestačil a tak se dopovalo. Výsledný výkon z motoru o objemu 5,4 litru s osmi válci je nyní 330 kW (450 k) a točivý moment má výbornou hodnotu 678 Nm. Na americké poměry je ovšem neobvyklá výše otáček, při kterém tento moment dosahuje. Vrchol je totiž až při 4 000 otáčkách, čímž se nemůže pochlubit ani většina evropských motorů. Výkon z původních 238 kW (325 k) vzrostl hlavně díky použitému kompresoru, novému výfukovému systému s dvojicí výfuků, upravenému sání a mezichladiči.

Ovšem nejen zvyšováním výkonu živ je tuner, a tak přišel na řadu i vnější a vnitřní styling. Původní Ford dostal nové nárazníky, upravenou mřížku chladiče a další vnější doplňky. Výměnu si zasloužily i kola - nyní jsou k dispozici,na naše poměry opravdu velká 23" kola z lehkých slitin s pneu o rozměru 305/40. Uvnitř pak našly místo kůže s leštěným hliníkem. Cena tohoto modelu včetně úprav přijde na skvělých 40 000 dolarů (přibližně 1 mil. Kč), což je pro Evropany cena nepředstavitelná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saleen S331 Super Truck
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků