Saleen S331 ST, americký Super Truck

Američani jsou známi milovníci velkých vozů a také velkých pick upů. Saleen si vzal do parády živoucí legendu jménem Ford F-150 a dodal jí nejen pořádný doping, ale také povedený styling. Na světě je tak další Super Truck.
Saleen S331 ST, americký Super Truck

V Los Angeles představil Saleen svou práci, které jako základ posloužil Ford F-150 s osmiválcovým motorem. Výkon ovšem nestačil a tak se dopovalo. Výsledný výkon z motoru o objemu 5,4 litru s osmi válci je nyní 330 kW (450 k) a točivý moment má výbornou hodnotu 678 Nm. Na americké poměry je ovšem neobvyklá výše otáček, při kterém tento moment dosahuje. Vrchol je totiž až při 4 000 otáčkách, čímž se nemůže pochlubit ani většina evropských motorů. Výkon z původních 238 kW (325 k) vzrostl hlavně díky použitému kompresoru, novému výfukovému systému s dvojicí výfuků, upravenému sání a mezichladiči.

Ovšem nejen zvyšováním výkonu živ je tuner, a tak přišel na řadu i vnější a vnitřní styling. Původní Ford dostal nové nárazníky, upravenou mřížku chladiče a další vnější doplňky. Výměnu si zasloužily i kola - nyní jsou k dispozici,na naše poměry opravdu velká 23" kola z lehkých slitin s pneu o rozměru 305/40. Uvnitř pak našly místo kůže s leštěným hliníkem. Cena tohoto modelu včetně úprav přijde na skvělých 40 000 dolarů (přibližně 1 mil. Kč), což je pro Evropany cena nepředstavitelná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saleen S331 Super Truck
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků