Saleen S331 ST, americký Super Truck

Američani jsou známi milovníci velkých vozů a také velkých pick upů. Saleen si vzal do parády živoucí legendu jménem Ford F-150 a dodal jí nejen pořádný doping, ale také povedený styling. Na světě je tak další Super Truck.
Saleen S331 ST, americký Super Truck

V Los Angeles představil Saleen svou práci, které jako základ posloužil Ford F-150 s osmiválcovým motorem. Výkon ovšem nestačil a tak se dopovalo. Výsledný výkon z motoru o objemu 5,4 litru s osmi válci je nyní 330 kW (450 k) a točivý moment má výbornou hodnotu 678 Nm. Na americké poměry je ovšem neobvyklá výše otáček, při kterém tento moment dosahuje. Vrchol je totiž až při 4 000 otáčkách, čímž se nemůže pochlubit ani většina evropských motorů. Výkon z původních 238 kW (325 k) vzrostl hlavně díky použitému kompresoru, novému výfukovému systému s dvojicí výfuků, upravenému sání a mezichladiči.

Ovšem nejen zvyšováním výkonu živ je tuner, a tak přišel na řadu i vnější a vnitřní styling. Původní Ford dostal nové nárazníky, upravenou mřížku chladiče a další vnější doplňky. Výměnu si zasloužily i kola - nyní jsou k dispozici,na naše poměry opravdu velká 23" kola z lehkých slitin s pneu o rozměru 305/40. Uvnitř pak našly místo kůže s leštěným hliníkem. Cena tohoto modelu včetně úprav přijde na skvělých 40 000 dolarů (přibližně 1 mil. Kč), což je pro Evropany cena nepředstavitelná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saleen S331 Super Truck
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků