Saleen S331 Sport Truck: plnou parou na farmu

Firmu Saleen si jistě spojujete s modelem S7, který je nekompromisním supersportovním vozem a vavříny sbírá i v závodech FIA GT. Nyní se ale společnost rozhodla, že upraví tak trochu neobvyklý stroj z dílen Fordu. Jde o pickup F150, který se podrobil mnoha modifikacím. Již na první pohled je patrný optický styling karoserie, který naznačuje, že tenhle vůz dokáže alespoň na rovinkách potrápit nejeden sporťák.

A vděčit tomu může především motoru. Pod kapotu se totiž dostal osmiválec o objemu 5,4 l, který je navíc dopován kompresorem. Na zadní kola tak putuje výkon 331 kW/450 k při 5200 ot./min. a točivý moment vrcholí na neméně zajímavé hodnotě 680 Nm při 4000 ot./min. Trochu zastarale pak může působit pouze čtyřstupňový automat.

Pokud si myslíte, že výkon je všechno, pak jste na omylu. Saleen si dal práci a motoru přizpůsobil také podvozek a brzdy. Nové jsou kratší a tužší pružiny, tlumiče rovněž byly vyměněny za sportovní. Jak se říká, vůz dělají kola, a v tomto případě tomu není jinak. Rozměr 23“ hovoří za vše, ale je jasné, že vůz se bude lépe cítit na silnici než na polních cestách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saleen S331 Sport Truck

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků