Saleen S281 RF: 485 koní v limitované edici

Už dlouhá léta platí, že komu nestačí klasický Mustang, může se obrátit na firmu Saleen. U ní jsou totiž upravené Mustangy jako doma. Posledním dílem je specifikace S281 RF, která dostala pořádnou porci výkonu navíc. Za vším se ukrývá kompresor, který pomáhá z osmiválce o objemu 4,6 litru dostat výkon plných 357 kW/485 k. Točivý moment pak dosahuje hodnoty 576 Nm při 4000 ot./min.

Nedošlo ovšem jen k úpravám motoru. Vyššímu výkonu se musel podrobit i podvozek, který je nyní tužší a blíže k silnici. Nový je i brzdový systém, který musí odolávat většímu zatížení. Z viditelných změn nesmíme zapomenout na nový přední i zadní nárazník, boční prahy nebo 20-palcová chromovaná kola.

Uvnitř vozu nalezneme speciální sedačky obšívané červenou nití, kvalitnější materiály nebo loga značící speciální edici. Zájemci budou mít na výběr pouze dvě barvy karoserie – černou a slitinovou. Výroba vozu začne počátkem příštího roku. Možná vás překvapí, že Saleen se chystá postavit jenom stovku těchto krasavců. O to víc zarážející je cena vozu, která nemá přesáhnout 50 tisíc amerických dolarů. Na limitovanou edici klobouk dolů…

Klepněte pro větší obrázek
Saleen S281 RF

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků