Saleen Mustang Patriot: čistá práce

Americký úpravce a výrobce Saleen přichází na trh se speciální edici Mustangu. Opravdový Patriot dělá čest všem US cars.
Saleen Mustang Patriot: čistá práce

Někdy se může zdát, že Saleen vrhá na trh jeden upravený model amerického Fordu za druhým. A o poslední generaci Mustangu to platí dvojnásob. Nyní přichází speciální edice Patriot, která je zaměřena na opravdové požitky.

Základem všeho je upravený motor 281 CID o objemu 4,6 litru s osmi válci a rozvodem SOHC. Jeho výkon dosahuje hodnoty 346 kW (471 k) při 5 800 ot/min a točivý moment pak hodnoty 576 Nm při 4 000 ot/min. Tedy o hodně více než sériová vverze. Nárustu bylo dosaženo jednak instalací přeplňování a mezichladiče, ale také upraveným palivovým systémem a vstřikování, náporovému sání, novým ocelovým výfukovým systémem a také novou řídící jednotkou.

O přenos výkonu na zadní kola se stará pětistupňový manuál samosvorný diferenciál. Zastavení pak mají na starosti ventilované kotouče o průměru 12,4" vepředu 11,8" vzadu. Úpravou prošel také podvozek, který má zcela nové nastavení odklonů. Nové jsou také tlumiče a pružiny, které umožní individuální nastavení.

Vše je pak zabaleno do slušivého hávu, inu posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek
Saleen Mustang Patriot

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků