Saleen Mustang Patriot: čistá práce

Americký úpravce a výrobce Saleen přichází na trh se speciální edici Mustangu. Opravdový Patriot dělá čest všem US cars.
Saleen Mustang Patriot: čistá práce

Někdy se může zdát, že Saleen vrhá na trh jeden upravený model amerického Fordu za druhým. A o poslední generaci Mustangu to platí dvojnásob. Nyní přichází speciální edice Patriot, která je zaměřena na opravdové požitky.

Základem všeho je upravený motor 281 CID o objemu 4,6 litru s osmi válci a rozvodem SOHC. Jeho výkon dosahuje hodnoty 346 kW (471 k) při 5 800 ot/min a točivý moment pak hodnoty 576 Nm při 4 000 ot/min. Tedy o hodně více než sériová vverze. Nárustu bylo dosaženo jednak instalací přeplňování a mezichladiče, ale také upraveným palivovým systémem a vstřikování, náporovému sání, novým ocelovým výfukovým systémem a také novou řídící jednotkou.

O přenos výkonu na zadní kola se stará pětistupňový manuál samosvorný diferenciál. Zastavení pak mají na starosti ventilované kotouče o průměru 12,4" vepředu 11,8" vzadu. Úpravou prošel také podvozek, který má zcela nové nastavení odklonů. Nové jsou také tlumiče a pružiny, které umožní individuální nastavení.

Vše je pak zabaleno do slušivého hávu, inu posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek
Saleen Mustang Patriot

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků