Saleen Mustang Gurney Signature Edition: další edice podepsaná legendou

Společnost Saleen není třeba nijak zvlášť představovat, již v minulosti se totiž předvedla svými díly, které provedla právě na Fordech Mustang. Nyní přichází s novou edicí úpravy tohoto vozu, která je pojmenovaná po legendárném jezdci.

Ford Mustang s přídomkem Gurney Signature Edition má připomínat historické úspěchy jezdce, po němž je pojmenován. Karoserie je lakována ve stejném stylu jako jeho Mustang z roku 1969. Retro-vzhled dodaly i některé karosářské doplňky, jako například decentní zadní křídlo. Celkový dojem dotváří 20tipalcové šedé disky.
 
Pod kapotou se nachází upravený přeplňovaný 4,6 l agregát s výkonem 465 koní, který byl převzat z modelu Saleen S281. Sportovní jízdě je uzpůsobena i převodovka, která distribuuje výkon motoru na kola zadní nápravy. Samozřejmě, chybět nesmí ani sportovní pružení Racecraft, které úpravci použili i u předchozích kouscků.
 
Interiér je laděn do černo-modré barevné kombinace, přičemž jako materiál pro čalounění byla zvolena alcantara a kůže. Na palubní desce najde zákazník i originální podpis Dana Gurney-e. Produkce čítá přesně 300 kusů a vůz má o zákazníky toužící po originalitě určitě postaráno. 
 
 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 Klepněte pro větší obrázek
Ford Mustang Gurney Signature Edition
Klepněte pro větší obrázek
Ford Mustang Trans Am edition 1969
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků