Saleen chce prodávat supersportovní S7 i v Evropě

Díky výborným výsledkům automobilky Saleen s modelem S7R ve vytrvalostních závodech se zvedá zájem o tento vůz nejen na mateřském americkém trhu, ale i u nás v Evropě. Vedení firmy Saleen se proto spojilo se společností Oreca, která se stala oficiálním prodejcem pro novou evropskou divizi. Zároveň bude plnit i servisní roli a zajišťovat dovoz náhradních dílů. Jen pár informací z historie: Saleen představil model S7 v roce 2001 a ještě téhož roku dokázal zvítězit ve 12hodinovém závodě v Sebringu. Během své závodní kariéry vozy Saleen vybojovaly 50 vítězství a mají na kontě více než 60 Pole Position. Saleen a Oreca chtějí letos udělat modelu S7 nejlepší reklamu v Evropě v podobě vítězství v nejslavějším vytrvalostním závodě, 24 hodin Le Mans.

Tip: Mrkněte na top-verzi Saleenu S7 s výkonem 735 kW (rovných 1 000 k).


Saleen S7
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků