Saleen chce prodávat supersportovní S7 i v Evropě

Díky výborným výsledkům automobilky Saleen s modelem S7R ve vytrvalostních závodech se zvedá zájem o tento vůz nejen na mateřském americkém trhu, ale i u nás v Evropě. Vedení firmy Saleen se proto spojilo se společností Oreca, která se stala oficiálním prodejcem pro novou evropskou divizi. Zároveň bude plnit i servisní roli a zajišťovat dovoz náhradních dílů. Jen pár informací z historie: Saleen představil model S7 v roce 2001 a ještě téhož roku dokázal zvítězit ve 12hodinovém závodě v Sebringu. Během své závodní kariéry vozy Saleen vybojovaly 50 vítězství a mají na kontě více než 60 Pole Position. Saleen a Oreca chtějí letos udělat modelu S7 nejlepší reklamu v Evropě v podobě vítězství v nejslavějším vytrvalostním závodě, 24 hodin Le Mans.

Tip: Mrkněte na top-verzi Saleenu S7 s výkonem 735 kW (rovných 1 000 k).


Saleen S7
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků