Saleen chce prodávat supersportovní S7 i v Evropě

Díky výborným výsledkům automobilky Saleen s modelem S7R ve vytrvalostních závodech se zvedá zájem o tento vůz nejen na mateřském americkém trhu, ale i u nás v Evropě. Vedení firmy Saleen se proto spojilo se společností Oreca, která se stala oficiálním prodejcem pro novou evropskou divizi. Zároveň bude plnit i servisní roli a zajišťovat dovoz náhradních dílů. Jen pár informací z historie: Saleen představil model S7 v roce 2001 a ještě téhož roku dokázal zvítězit ve 12hodinovém závodě v Sebringu. Během své závodní kariéry vozy Saleen vybojovaly 50 vítězství a mají na kontě více než 60 Pole Position. Saleen a Oreca chtějí letos udělat modelu S7 nejlepší reklamu v Evropě v podobě vítězství v nejslavějším vytrvalostním závodě, 24 hodin Le Mans.

Tip: Mrkněte na top-verzi Saleenu S7 s výkonem 735 kW (rovných 1 000 k).


Saleen S7
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků