Správní rada po náročných pondělních jednáních přijala nabídku Elona Muska, který za Twitter nabídl astronomickou částku 1 bilionu korun. Veřejnost je ale znepokojena nejistotou, co od volnomyšlenkářského majitele očekávat.
Od začátku miliony lidí se zaujetím sledovaly jednání mezi společností Twitter a nejbohatším mužem světa Elonem Muskem. Ten zprvu koupil devítiprocentní podíl a odmítl místo ve správní radě Twitteru. Záhy ale vyjádřil zájem o převzetí celé společnosti. Správní radě nabídl velkolepou částku 44 miliard dolarů, tedy téměř bilion Kč. To už je pádný důvod k zamyšlení.
Rozhodnutí správní rady nakonec padlo toto pondělí a Elon Musk se oficiálně stane novým majitelem společnosti. Sociální síť v současné době využívají miliony lidí a Elon Musk z ní chce udělat platformu pro svobodné vyjadřování názorů. Proto také tlačí na co nejrychlejší přesun do osobního vlastnictví. Následně dojde na odstranění akcií Twitteru z burzy, která s nimi obchoduje od roku 2013. Současní akcionáři budou vyplaceni s tím, že dostanou 54,20 dolaru za každou kmenovou akcii. Jejich hodnota aktuálně posílila o 5,7 % na 51,70 dolaru. Celý proces ještě musejí posvětit akcionáři a regulátoři.
Vizí Elona Muska je vytvořit fórum, kde budou moci lidé svobodně diskutovat o tématech nejen vývoje a směřování lidstva do budoucnosti. Skupiny pro lidská práva i prezident Joe Biden však vyjádřil obavy z aktuální síly sociálních médií a jejich možné zapojení do šíření dezinformací. Bílý dům jako takový ale oficiální zprávu k této události nevydal.
Řada lidí se také ptá, jestli s novým majitelem dojde k uvolnění účtů, které byly dosud blokovány. Například profil bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Volná svoboda projevu znepokojuje mnoho lidí a společností, které naopak sociální síť opustily, nebo takovým konáním hrozí. Cítí určitou nejistotu ohledně změn, které Twitter pod vedením Muska přinese.