Saab Unlimited

Saab vstupuje do nového roku s novou ofenzivní koncepcí, podporovanou zdokonalením procesů v oblasti obchodu, marketingu, poprodejního servisu a organizace dealerské sítě. Jejím cílem je uvést do praxe novou obchodní a marketingovou strategii zvanou "Saab Unlimited“, která...
Saab Unlimited
Saab vstupuje do nového roku s novou ofenzivní koncepcí, podporovanou zdokonalením procesů v oblasti obchodu, marketingu, poprodejního servisu a organizace dealerské sítě. Jejím cílem je uvést do praxe novou obchodní a marketingovou strategii zvanou "Saab Unlimited“, která zdůrazňuje sílu značky Saab a zároveň hledá možnosti přímé komunikace se současnými i potenciálními zákazníky. V tomto ohledu usnadní „Saab Unlimited“ přechod značky od masového k cílenému marketingu. Bude dále zvýrazňován pozitivní image švédské automobilové firmy, jež je výrobcem vysoce kvalitních, výkonných a bezpečných vozidel pro moderní a postmoderní individualisty.

Základními kameny strategie „Saab Unlimited“ jsou čtyři nové prvky firemní struktury, které budou zavedeny ve Střední Evropě, USA a Austrálii. Jsou to: značková centra (Brand Centres), městská centra (City Centres), neomezení partneři (Unlimited Partners) a certifikovaní partneři (Certified Partners). Důvodem pro zavedení těchto nových prvků, zejména v případě značkových a městských center, je snaha hledat nové způsoby komunikace se zákazníky. Michael Eliasson, viceprezident Saabu pro obchod a marketing, to shrnuje těmito slovy: „Musíme být přítomni v místech, kde lidé tráví podstatnou část svého času – v místech kde pracují, kde se setkávají s přáteli a kde nakupují.“

Z toho plyne, že značková centra, která bude Saab provozovat ve své vlastní režii, budou zakládána výlučně na prestižních místech ve velkoměstských oblastech. Posláním těchto center, jež budou dokonalým doplňkem svého okolí pokud jde o vysoký standard designu a stylu, je propagace kvalit značky Saab a její firemní filosofie spíše než prodej vozů.

Kromě stacionárních značkových center budou nasazeny i jejich mobilní varianty. Díky svému charakteru budou mobilní značková centra oslovovat potenciální zákazníky přímějším způsobem. Budou umísťována například na letištích, v nákupních centrech, na veletrzích, výstavách a kongresech – jinými slovy na místech, kde se potenciální zákazníci mohou se značkou Saab snadno seznámit.

Také městská centra budou zaměřena na firemní filosofii Saabu, a to svým nekonvenčním prostorovým designem a prostřednictvím mnohostranných aktivit. Mimo to zde však budou nabízeny k předvedení i prodeji poslední verze vozů z modelové řady. Ostatní vozy, dotvářející kompletní řadu modelů, stejně jako ojeté vozy, budou moci být posuzovány u moderních internetových terminálů. Jak lze očekávat, vozy budou k dispozici pro zkušební jízdy. Městská centra, z nichž některá budou provozována společně firmou Saab a jejími dealery, budou budována na nejfrekventovanějších místech velkých měst jako je New York, Boston, Londýn, Frankfurt, Berlín, Düsseldorf a Lyon. Jejich vzhled bude rovněž odpovídat nejvyššímu standardu.

První městské centrum v Německu a také na světě je Saab City Centre Berlin, nacházející se v domě č.100 na třídě Kurfürstendamm. Deset dalších center bude v Německu následovat během dvou až tří let. Cílem Saabu je vybudovat v tomto období celkem sto městských center ve Střední Evropě, USA a Austrálii.

Značková a městská centra budou především zdokonalovat image značky Saab a dále rozšiřovat její filosofii a firemní kulturu. Jako vždy však bude nezbytná aktivní dealerská síť, aby proměnila úspěch této koncepce na vyšší počty prodaných vozů. Právě restrukturalizace dealerské sítě tvoří druhou část strategie „Saab Unlimited“.

V budoucnu budou všichni dealeři Saabu pracovat jako neomezení partneři nebo jako certifikovaní partneři. Neomezení partneři – hlavně ve velkých městech a v hustě zalidněných oblastech – budou nabízet všechny služby exkluzívního a schváleného dealera Saabu, s početným parkem zkušebních vozů, kompletním poprodejním a dílenským servisem a přístupem k internetovým terminálům pro zákazníky. Certifikovaní partneři budou rovněž nabízet úplný sortiment vozů, nových i ojetých, spolu s poprodejním a dílenským servisem. Vzhled dealerského zastoupení navenek i uvnitř bude ve stejném stylu jako u neomezených partnerů, ale v některých případech s menším vybavením. Certifikovaní partneři budou pracovat především ve venkovských a méně zalidněných oblastech.

Certifikační proces přivede partnery Saabu na požadovaný standard co se týče vzhledu provozoven a zajistí úroveň služeb odpovídající prestižní značce. To vše bude dále podpořeno novými nabídkami v oblasti prodeje, marketingu a poprodejního servisu.

Celý proces tvoří integrovaný celek – implementace strategie „Saab Unlimited“ poskytne základ pro novou, přímou komunikaci se stávajícími i potenciálními zákazníky. Přispěje tak rozhodujícím způsobem k získání specifičtější pozice, která přísluší Saabu jako prestižní značce na světové automobilové scéně.

Saab

Saab je původem švédská automobilka. Saab byl divizí firmy Svenska Aeroplan vyrábějící zbraně. Ta vznikla v roce 1937 a první automobil opustil linku v roce 1944. V roce 1969 se Saab spojil se značkou Scania.

Momentálně Saab vlastní společnost National Electric Vehicles Sweden, ale nemá právo užívat jméno a logo Saabu, proto se vozidla od roku 2012 již nevyrábí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků