Saab přijde se zcela nový modelem 9-1 jako konkurencí pro Audi A3 a BMW 1

Šéf švédské automobilky Saab uvedl, že jsou již dokončeny všechny přípravy pro příchod zcela nového modelu. Dle jeho slov půjde o vůz, který bude konkurovat luxusnějším a výkonnějším hatchbackům jako je Audi A3 a BMW řady 1. Tento model přijde na trh v roce 2009 a již v brzku dojde k představení prvních konceptů. Oficiální představení produkční verze si chce automobilka schovat až na pozdější dobu. Šéf automobilky sice neuvedl, jak by měla novinka vypadat, ale konstatoval, že bude odvozena od modelu 9-2x, který je určen pouze pro severoamerický trh a který vychází z japonského Subaru Impreza. Zda bude novinka na vlastní platformě s motory Saab, nebo půjde o model, který vznikne ze spolupráce s japonskou automobilkou, není prozatím známo.

Klepněte pro větší obrázek
Saab 9-2x

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 21 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky