Saab posiluje svůj lihový model 9-5 o silnější turbomotor

Švédská automobilka Saab přišla loni na podzim s faceliftovaným modelem 9-5, který jako v minulosti vybavila i motory, které umožňují jezdit nejen na benzín, ale i na směs benzínu a lihu a to až do poměru 85:15 (benzín:líh). V novém modelovém roce 2007 bude mít zákazník na výběr hned ze dvou motorizací spalující palivo E85. K původnímu dvoulitru o výkonu 110 kW (150 k) v případě jízdy na benzín a výkonu 132 kW (180 k) v případě jízdy na E85 přibude turbomotor o objemu 2,3 l.

Nový model disponuje výkonem 136 kW (185 k) v případě jízdy na benzín a výkonem 154 kW (210 k) v případě jízdy na E85. Točivý moment pak má hodnotu 280 Nm, resp. 310 Nm. Saab s tímto motorem a při jízdě na líh zvládne sprint na stovku za slušných 7,9 s.

Modifikované motory, které umožňují jízdu na E85 disponují upravenými ventily a sedly ventilů, jiným palivovým systémem, speciální řídící jednotkou, která sleduje poměr lihu a benzínu v nádrži a dle tohoto ovládá vstřikování a spalování a dalšími drobnějšími úpravami. Saab garantuje u tohoto motoru stejnou životnost jako u stejného motoru jezdící pouze na benzín.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků