Saab má jako první na světě ekologicky certifikované oddělení vývoje

Společnost Saab Automobile je nyní certifikována podle ekologické normy ISO 14001, oficiálně známé jako SS-PN SO 14001:1996. Při slavnostním předávání v Trollhättanu převzal certifikát prezident firmy Saab Peter Augustsson...
Saab má jako první na světě ekologicky certifikované oddělení vývoje
Společnost Saab Automobile je nyní certifikována podle ekologické normy ISO 14001, oficiálně známé jako SS-PN SO 14001:1996. Při slavnostním předávání v Trollhättanu převzal certifikát prezident firmy Saab Peter Augustsson od Anderse Jonssona, zástupce certifikačního úřadu Det Norske Veritas.

Certifikát se nevztahuje pouze na výrobní systém. Saab je prvním výrobcem automobilů na světě, který získal ekologický certifikát pro své oddělení technického vývoje. Dopad na životní prostředí je nyní jedním z parametrů, který musí být - stejně jako kvalita, cena nebo výkon - zvažován při volbě různých technických koncepcí.

Certifikace probíhala po etapách. Již v dubnu tohoto roku získala certifikát ISO 14001 továrna na převodovky v Göteborgu a cenné zkušenosti z tohoto procesu byly využity při získávání certifikátu pro další provozy společnosti Saab Automobile.

„Celá společnost Saab se s velkým úsilím aktivně zapojila do práce při získávání certifikátu ISO 14001. Nyní máme k dispozici účinný nástroj, který nám umožňuje pokračovat v práci na řešení ekologické problematiky stejným způsobem jako pracujeme na zvyšování kvality - tj. neustálým zdokonalováním,“ říká Peter Augustsson, prezident společnosti Saab Automobile.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků