Saab má jako první na světě ekologicky certifikované oddělení vývoje

Společnost Saab Automobile je nyní certifikována podle ekologické normy ISO 14001, oficiálně známé jako SS-PN SO 14001:1996. Při slavnostním předávání v Trollhättanu převzal certifikát prezident firmy Saab Peter Augustsson...
Saab má jako první na světě ekologicky certifikované oddělení vývoje
Společnost Saab Automobile je nyní certifikována podle ekologické normy ISO 14001, oficiálně známé jako SS-PN SO 14001:1996. Při slavnostním předávání v Trollhättanu převzal certifikát prezident firmy Saab Peter Augustsson od Anderse Jonssona, zástupce certifikačního úřadu Det Norske Veritas.

Certifikát se nevztahuje pouze na výrobní systém. Saab je prvním výrobcem automobilů na světě, který získal ekologický certifikát pro své oddělení technického vývoje. Dopad na životní prostředí je nyní jedním z parametrů, který musí být - stejně jako kvalita, cena nebo výkon - zvažován při volbě různých technických koncepcí.

Certifikace probíhala po etapách. Již v dubnu tohoto roku získala certifikát ISO 14001 továrna na převodovky v Göteborgu a cenné zkušenosti z tohoto procesu byly využity při získávání certifikátu pro další provozy společnosti Saab Automobile.

„Celá společnost Saab se s velkým úsilím aktivně zapojila do práce při získávání certifikátu ISO 14001. Nyní máme k dispozici účinný nástroj, který nám umožňuje pokračovat v práci na řešení ekologické problematiky stejným způsobem jako pracujeme na zvyšování kvality - tj. neustálým zdokonalováním,“ říká Peter Augustsson, prezident společnosti Saab Automobile.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků