Saab má jako první na světě ekologicky certifikované oddělení vývoje

Společnost Saab Automobile je nyní certifikována podle ekologické normy ISO 14001, oficiálně známé jako SS-PN SO 14001:1996. Při slavnostním předávání v Trollhättanu převzal certifikát prezident firmy Saab Peter Augustsson...
Saab má jako první na světě ekologicky certifikované oddělení vývoje
Společnost Saab Automobile je nyní certifikována podle ekologické normy ISO 14001, oficiálně známé jako SS-PN SO 14001:1996. Při slavnostním předávání v Trollhättanu převzal certifikát prezident firmy Saab Peter Augustsson od Anderse Jonssona, zástupce certifikačního úřadu Det Norske Veritas.

Certifikát se nevztahuje pouze na výrobní systém. Saab je prvním výrobcem automobilů na světě, který získal ekologický certifikát pro své oddělení technického vývoje. Dopad na životní prostředí je nyní jedním z parametrů, který musí být - stejně jako kvalita, cena nebo výkon - zvažován při volbě různých technických koncepcí.

Certifikace probíhala po etapách. Již v dubnu tohoto roku získala certifikát ISO 14001 továrna na převodovky v Göteborgu a cenné zkušenosti z tohoto procesu byly využity při získávání certifikátu pro další provozy společnosti Saab Automobile.

„Celá společnost Saab se s velkým úsilím aktivně zapojila do práce při získávání certifikátu ISO 14001. Nyní máme k dispozici účinný nástroj, který nám umožňuje pokračovat v práci na řešení ekologické problematiky stejným způsobem jako pracujeme na zvyšování kvality - tj. neustálým zdokonalováním,“ říká Peter Augustsson, prezident společnosti Saab Automobile.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků