Saab má jako první na světě ekologicky certifikované oddělení vývoje

Společnost Saab Automobile je nyní certifikována podle ekologické normy ISO 14001, oficiálně známé jako SS-PN SO 14001:1996. Při slavnostním předávání v Trollhättanu převzal certifikát prezident firmy Saab Peter Augustsson...
Saab má jako první na světě ekologicky certifikované oddělení vývoje
Společnost Saab Automobile je nyní certifikována podle ekologické normy ISO 14001, oficiálně známé jako SS-PN SO 14001:1996. Při slavnostním předávání v Trollhättanu převzal certifikát prezident firmy Saab Peter Augustsson od Anderse Jonssona, zástupce certifikačního úřadu Det Norske Veritas.

Certifikát se nevztahuje pouze na výrobní systém. Saab je prvním výrobcem automobilů na světě, který získal ekologický certifikát pro své oddělení technického vývoje. Dopad na životní prostředí je nyní jedním z parametrů, který musí být - stejně jako kvalita, cena nebo výkon - zvažován při volbě různých technických koncepcí.

Certifikace probíhala po etapách. Již v dubnu tohoto roku získala certifikát ISO 14001 továrna na převodovky v Göteborgu a cenné zkušenosti z tohoto procesu byly využity při získávání certifikátu pro další provozy společnosti Saab Automobile.

„Celá společnost Saab se s velkým úsilím aktivně zapojila do práce při získávání certifikátu ISO 14001. Nyní máme k dispozici účinný nástroj, který nám umožňuje pokračovat v práci na řešení ekologické problematiky stejným způsobem jako pracujeme na zvyšování kvality - tj. neustálým zdokonalováním,“ říká Peter Augustsson, prezident společnosti Saab Automobile.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků