Saab je opět ve velké ztrátě, GM zvažuje jeho prodej

Švédská automobilka Saab, dceřiná společnost koncernu General Motors, opět vykázala nemalou ztrátu. Za loňský rok se ponořila do minusu ve výši 300 mil. USD, což je po ztrátě 200 mil. USD v roce 2004 další poměrně velký nárůst. Automobilce se stále nedaří zlepšit prodeje nových vozů a snížit náklady. S oznámením výsledků hospodaření této automobilky vyplynuly na povrch i vnitřní spory v koncernu GM. Akcionáři na jedné straně volají po prodeji této automobilky, na straně druhé nechce séf GM pro Evropu o něčem podobném ani slyšet a stále tvrdí, že se Saab během krátké doby dostane do plusových čísel. Samotné vedení koncernu GM se k tomuto přímo nevyjádřilo, pouze naznačilo, že se jim také nelíbí stále dotovat výrobu ztrátové automobilky a že prodej je jednou z možností, jak celou situaci vyřešit.
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků