Saab chystá skutečný ethanolový supersport (doplněno foto)

Jistě znáte anglickou poučku Don`t Drink and Drive. Časy se ale mění, již brzy bude platit Drink and Drive Fast... Automobilka Saab nyní chystá koncept opravdu sportovního vozu, který bude spalovat směs lihu a benzínu v poměru 85:15, tedy palivo s označením E85. Nový sporťák by měl být stvořen v duchu anglického Aston Martinu, tedy velmi výkonného, luxusního a hlavně elegantního GT. Pod kapotou se v první fázi objeví upravený motor s twin-turbem o objemu 2,8 V6, který Saab nabízí již nyní ve svých modelech. Po úpravách a při spalování lihu by měl dosahovat výkonu přes 294 kW (400 k). Dle informací bude výkon přenášen na všechna čtyři kola. Koncept s názvem Aero-X se představí na Ženevském autosalonu. Tam se představí také roadster ve stylu Opelu Speedster, o kterém jsme psali již dříve ve starším článku. (doplněno 21.2.)

Klepněte pro větší obrázek
Skica Aero-X

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků