Saab 9-X BioHybrid: předzvěst nejmenšího

Saab představil v Ženevě koncept 9-X BioHybrid, který je předzvěstí nejmenšího modelu portfolia automobilky.

Model bude totiž později uveden na trh s označením 9-1. Saab zároveň předvedl, že to se zelenými vozy myslí vážně. Pod kapotou konceptu se ukrývá malý čtyrválec o objemu 1,4 litru, který je dopován turbodmychadlem. K jeho činnosti mu pomáhá elektromotor, a tak v součtu se jejich výkon pohybuje na hodnotě 147 kW/200 k.

Emise motoru se pohybují na výborné úrovni jen 105 g/km jízdy, průměrná spotřeba pak dosahuje hodnoty 4,9 litru na 100 km. Přidejte k tomu fakt, že kromě klasického benzínu můžete tankovat také etanol E85, a to v jakémkoli poměru až do 15:85.

Solidní výkon slibuje i dobrou dynamiku. Stovku zvládne 9-X již za 7,9 sekundy a vše je na přední kola přenášeno skrz šestistupňovou sekvenční převodovku. Vůz je schopen v případě potřeby rekuperace, a tak přebytečnou kinetickou energii ukládá do Li-Ion akumulátorů. K šetření paliva přispívá i funkce Start/Stop.

Design vozu byl od samého počátku vývoje podřízen variabilitě vnitřního prostoru, o čemž napovídají kromě jiného také minimální převisy karoserie. Vůz je určen pro čtveřici cestujících a je vybaven multifunkčními displeji. O zábavu na palubě se stará multimediální systém spojený se satelitní navigací a nechybějí ani rozhraní Bluetooth pro přepojení s jiným zařízením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saab 9-X BioHybrid concept

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků