Saab 9-X BioHybrid: předzvěst nejmenšího

Saab představil v Ženevě koncept 9-X BioHybrid, který je předzvěstí nejmenšího modelu portfolia automobilky.

Model bude totiž později uveden na trh s označením 9-1. Saab zároveň předvedl, že to se zelenými vozy myslí vážně. Pod kapotou konceptu se ukrývá malý čtyrválec o objemu 1,4 litru, který je dopován turbodmychadlem. K jeho činnosti mu pomáhá elektromotor, a tak v součtu se jejich výkon pohybuje na hodnotě 147 kW/200 k.

Emise motoru se pohybují na výborné úrovni jen 105 g/km jízdy, průměrná spotřeba pak dosahuje hodnoty 4,9 litru na 100 km. Přidejte k tomu fakt, že kromě klasického benzínu můžete tankovat také etanol E85, a to v jakémkoli poměru až do 15:85.

Solidní výkon slibuje i dobrou dynamiku. Stovku zvládne 9-X již za 7,9 sekundy a vše je na přední kola přenášeno skrz šestistupňovou sekvenční převodovku. Vůz je schopen v případě potřeby rekuperace, a tak přebytečnou kinetickou energii ukládá do Li-Ion akumulátorů. K šetření paliva přispívá i funkce Start/Stop.

Design vozu byl od samého počátku vývoje podřízen variabilitě vnitřního prostoru, o čemž napovídají kromě jiného také minimální převisy karoserie. Vůz je určen pro čtveřici cestujících a je vybaven multifunkčními displeji. O zábavu na palubě se stará multimediální systém spojený se satelitní navigací a nechybějí ani rozhraní Bluetooth pro přepojení s jiným zařízením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saab 9-X BioHybrid concept

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků