Saab 9-5: Jezdím i na naftu

Dieselové motory nejsou pro Saab nijak obvyklé. Nyní pokud máte rádi Saab a naftu, můžete si koupit auto přesně podle svých představ.
Saab 9-5: Jezdím i na naftu

Novým motorem je vidlicový šestiválcový turbodiesel o objemu tři litry. Po technické stránce u něj najdeme vše co je obvyklé u moderních vznětových motorů. Nechybí tedy vysokotlaké vstřikování paliva, přeplňování turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek nebo mezichladič stlačeného vzduchu.

Motor má výkon 170 ks při 4 400 ot./min. Stejně zajímavá je i hodnota točivého momentu. Šestiválce nabízí 350 Nm již od 1 800 ot./min., tato hodnota je srovnatelná s točivým momentem sportovních provedení 2.3 Aero.

O kvalitě zpracování motoru svědčí i ten fakt, že palivový filtr se mění až po ujetí 30 000 km a rozvodové řemeny mají garantovánu výdrž 250 000 km.

Mezi tradiční nabídku Saabu dieselové motory rozhodně nepatří. Vždyť první diesel od Saabu byl představen v roce 1998, kdy byl představen Saab 9-3 2.2 TiD a i dnes představovaná pohonná jednotka je výsledkem spolupráce Saabu a Isuzu. Saab 9-5 je proto prvním autem v koncernu GM, který nový motor využívá.

Důvod proč se Saab rozhodl prodávat i řadu 9-5 s vznětovým motorem je nasnadě. Ve třídě, do které Saab 9-5 patří se například ve Francii prodá cca 80% automobilů se vznětovým motorem (Belgie 79%, Itálie 72%). Je proto pochopitelné, že se Saab nechce vzdát těchto zákazníků.

Základní provedení Saabu 9-5 3.0 TiD je možné na českém trhu pořídit za Kč 1 279 000,-.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků