Saab 9-3, facelift s řadou změn (první foto)

Švédská automobilka Saab uvolnila první oficiální snímky modelu 9-3, který prošel faceliftem. Oživení, které se týká jak vzhledu, tak technických záležitostí je poměrně rozsáhlé.

Když vypustíme nové detaily exteriéru, které přináší do vzhledu tohoto vozu více agresivity a dynamiky, nelze přehlédnout nasazení zcela nového systému pohonu všech kol. Ten bude sice stále jen připojitelný, ale nová generace má výrazně zkomfortnit a zbezpečnit jízdu, protože reakce systému mají být daleko plynulejší a rychlejší.

Zatím vám můžeme v detailu nabídnout jen první fotografie, které naznačují posun vzhledu 9-3 směrem k mohutně kritizované podobě modelu 9-5. A to po létech designové čistoty Saabu není zrovna dobrá zpráva, i když faceliftovaný 9-3 nepůsobí až tak rozporuplným dojmem...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saab 9-3 po faceliftu
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků