Saab 9-1X: koncept malého vozu se představí v Ženevě (první foto)

Švédska automobilka Saab se už delší dobu netají tím, že připravuje konkurenta pro Volvo C30 a Audi A3. V segmentu malých vozů nikdy nepřekvapila, stejně jako v segmentu SUV. Tentokrát se konstruktéři spoléhají na design, který by měl být do velké míry inspirován modelem 9-3.

Dva týdny před začátkem autosalonu nás chce automobilka navnadit první oficiální fotografií, jež zachytává příď tohoto konceptu. Je třeba si ale otevřeně přiznat, že fotografie více zahaluje, než odhaluje a z dostupného materiálu můžeme usoudit leda to, že designéři vsadili na oblé křivky v kombinaci s klasickými prvky jako jsou přední světlomety.
 
Automobilka se chystá nový model nasadit už zanedlouho a je docela pravděpodobné, že sériová verze přebere drtivou většinu designových i technických prvků právě z tohoto konceptu.
 
Klepněte pro větší obrázek 
První skica, která by mohla naznačovat vzhled modelu 9-1X
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 První oficální „fotografie”
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků