S Yamahou R1 kolem světa za pouhých 20 dní

Světový rekordman v počtu i rychlosti objetí zeměkoule na motocyklu, Nick Sanders, se nyní pokusí vytvořit nový rekord: začátkem léta hodlá objet celou zeměkouli (32 000 km) za pouhých 20 dní. Jeho pomocník na této dlouhé trati má být Yamaha R1, a z vybavení pouze kombinéza, helma, kreditka, mobil a kamera. Věci, jako je nářadí, mapy nebo GPS navigace, jsou pro Nicka pouze zbytečnou zátěží. Yamaha R1 má kromě standardní sériové výbavy navíc jen malou přídavnou nádrž v sedačce spolujezdce (dojezd je cca 600 km).

Drobný matematický propočet trasy: 32 000 km/20 dní = 1 600 km/den. Když dáme Nickovi na den 6 h spánku a další 2 h na zastávky na jídlo, odpočinek nebo dotankování paliva, má Nick na jízdu 16 h => průměrná rychlost vychází na 100 km/h. Slušné, že? A zkoušeli jste někdy sedět za řidítky takového supersportu, jakou R1 bezesporu je, déle než 3 hodiny? Klaním se Nickově výdrži, ať se mu daří.

Tip: Zápisy a informace můžete sledovat na Nickově webu http://www.motochallenge.com.

Klepněte pro větší obrázek Yamaha R1 - 2005

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků