S Yamahou R1 kolem světa za pouhých 20 dní

Světový rekordman v počtu i rychlosti objetí zeměkoule na motocyklu, Nick Sanders, se nyní pokusí vytvořit nový rekord: začátkem léta hodlá objet celou zeměkouli (32 000 km) za pouhých 20 dní. Jeho pomocník na této dlouhé trati má být Yamaha R1, a z vybavení pouze kombinéza, helma, kreditka, mobil a kamera. Věci, jako je nářadí, mapy nebo GPS navigace, jsou pro Nicka pouze zbytečnou zátěží. Yamaha R1 má kromě standardní sériové výbavy navíc jen malou přídavnou nádrž v sedačce spolujezdce (dojezd je cca 600 km).

Drobný matematický propočet trasy: 32 000 km/20 dní = 1 600 km/den. Když dáme Nickovi na den 6 h spánku a další 2 h na zastávky na jídlo, odpočinek nebo dotankování paliva, má Nick na jízdu 16 h => průměrná rychlost vychází na 100 km/h. Slušné, že? A zkoušeli jste někdy sedět za řidítky takového supersportu, jakou R1 bezesporu je, déle než 3 hodiny? Klaním se Nickově výdrži, ať se mu daří.

Tip: Zápisy a informace můžete sledovat na Nickově webu http://www.motochallenge.com.

Klepněte pro větší obrázek Yamaha R1 - 2005

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků