S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

Ford nám ukazuje, že vývoj nového Focusu kombi probíhal i s pomyšlením na pejskaře a jejich mazlíčky.

Nejnovější Ford Focus kombi pomáhal navrhovat i pes. Dobře, ne úplně doslova, ale takto nicméně Ford nazval své nejnovější video, ve kterém vysvětluje, jak byl praktičtější kombík vyvíjen s myšlenkou převozu mazlíčků v zavazadlovém prostoru. A k navrhování vozu měl co říct právě inženýr Rene Berns, kterého v životě doprovází jeho tříletý australský ovčák Emil.

Zavazadlový prostor Focusu kombi se tak Berns snažil v rámci možností vytvořit co největší, aby také pojal co největší možnou klec. Ford nyní dokonce uvádí, že v kufru o standardním objemu 608 litrů lze v kleci bezpečně a pohodlně převážet i velká plemena, jakým je třeba irský vlkodav.

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Při tvorbě zavazadlového prostoru tak Ford k zajištění každého možného litru objemu zmenšil tloušťku polstrování na stropě, upravil délku pantů víka kufru a také zajistil co nejlepší přístupnost do kufru k jednoduchému naložení přepravky či klece. Aby vývoj ve Fordu působil super moderně, ve videu můžeme zahlédnout i využití virtuální reality při navrhování.

„Sám dobře vím, jak moc důležitá je pro mě možnost vzít Emila kamkoliv sebou. Jsem tedy hrdý, že svým způsobem pomohl i dalším majitelům zajistit pohodlný a bezpečný převoz jejich mazlíčků,“ dodal k věci Berns.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků