S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

Ford nám ukazuje, že vývoj nového Focusu kombi probíhal i s pomyšlením na pejskaře a jejich mazlíčky.

Nejnovější Ford Focus kombi pomáhal navrhovat i pes. Dobře, ne úplně doslova, ale takto nicméně Ford nazval své nejnovější video, ve kterém vysvětluje, jak byl praktičtější kombík vyvíjen s myšlenkou převozu mazlíčků v zavazadlovém prostoru. A k navrhování vozu měl co říct právě inženýr Rene Berns, kterého v životě doprovází jeho tříletý australský ovčák Emil.

Zavazadlový prostor Focusu kombi se tak Berns snažil v rámci možností vytvořit co největší, aby také pojal co největší možnou klec. Ford nyní dokonce uvádí, že v kufru o standardním objemu 608 litrů lze v kleci bezpečně a pohodlně převážet i velká plemena, jakým je třeba irský vlkodav.

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Při tvorbě zavazadlového prostoru tak Ford k zajištění každého možného litru objemu zmenšil tloušťku polstrování na stropě, upravil délku pantů víka kufru a také zajistil co nejlepší přístupnost do kufru k jednoduchému naložení přepravky či klece. Aby vývoj ve Fordu působil super moderně, ve videu můžeme zahlédnout i využití virtuální reality při navrhování.

„Sám dobře vím, jak moc důležitá je pro mě možnost vzít Emila kamkoliv sebou. Jsem tedy hrdý, že svým způsobem pomohl i dalším majitelům zajistit pohodlný a bezpečný převoz jejich mazlíčků,“ dodal k věci Berns.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 192 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků