S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

Ford nám ukazuje, že vývoj nového Focusu kombi probíhal i s pomyšlením na pejskaře a jejich mazlíčky.

Nejnovější Ford Focus kombi pomáhal navrhovat i pes. Dobře, ne úplně doslova, ale takto nicméně Ford nazval své nejnovější video, ve kterém vysvětluje, jak byl praktičtější kombík vyvíjen s myšlenkou převozu mazlíčků v zavazadlovém prostoru. A k navrhování vozu měl co říct právě inženýr Rene Berns, kterého v životě doprovází jeho tříletý australský ovčák Emil.

Zavazadlový prostor Focusu kombi se tak Berns snažil v rámci možností vytvořit co největší, aby také pojal co největší možnou klec. Ford nyní dokonce uvádí, že v kufru o standardním objemu 608 litrů lze v kleci bezpečně a pohodlně převážet i velká plemena, jakým je třeba irský vlkodav.

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Při tvorbě zavazadlového prostoru tak Ford k zajištění každého možného litru objemu zmenšil tloušťku polstrování na stropě, upravil délku pantů víka kufru a také zajistil co nejlepší přístupnost do kufru k jednoduchému naložení přepravky či klece. Aby vývoj ve Fordu působil super moderně, ve videu můžeme zahlédnout i využití virtuální reality při navrhování.

„Sám dobře vím, jak moc důležitá je pro mě možnost vzít Emila kamkoliv sebou. Jsem tedy hrdý, že svým způsobem pomohl i dalším majitelům zajistit pohodlný a bezpečný převoz jejich mazlíčků,“ dodal k věci Berns.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků