S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

Ford nám ukazuje, že vývoj nového Focusu kombi probíhal i s pomyšlením na pejskaře a jejich mazlíčky.

Nejnovější Ford Focus kombi pomáhal navrhovat i pes. Dobře, ne úplně doslova, ale takto nicméně Ford nazval své nejnovější video, ve kterém vysvětluje, jak byl praktičtější kombík vyvíjen s myšlenkou převozu mazlíčků v zavazadlovém prostoru. A k navrhování vozu měl co říct právě inženýr Rene Berns, kterého v životě doprovází jeho tříletý australský ovčák Emil.

Zavazadlový prostor Focusu kombi se tak Berns snažil v rámci možností vytvořit co největší, aby také pojal co největší možnou klec. Ford nyní dokonce uvádí, že v kufru o standardním objemu 608 litrů lze v kleci bezpečně a pohodlně převážet i velká plemena, jakým je třeba irský vlkodav.

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Při tvorbě zavazadlového prostoru tak Ford k zajištění každého možného litru objemu zmenšil tloušťku polstrování na stropě, upravil délku pantů víka kufru a také zajistil co nejlepší přístupnost do kufru k jednoduchému naložení přepravky či klece. Aby vývoj ve Fordu působil super moderně, ve videu můžeme zahlédnout i využití virtuální reality při navrhování.

„Sám dobře vím, jak moc důležitá je pro mě možnost vzít Emila kamkoliv sebou. Jsem tedy hrdý, že svým způsobem pomohl i dalším majitelům zajistit pohodlný a bezpečný převoz jejich mazlíčků,“ dodal k věci Berns.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků