S vývojem Fordu Focus kombi pomáhal i tento mazel. Čím přispěl?

Ford nám ukazuje, že vývoj nového Focusu kombi probíhal i s pomyšlením na pejskaře a jejich mazlíčky.

Nejnovější Ford Focus kombi pomáhal navrhovat i pes. Dobře, ne úplně doslova, ale takto nicméně Ford nazval své nejnovější video, ve kterém vysvětluje, jak byl praktičtější kombík vyvíjen s myšlenkou převozu mazlíčků v zavazadlovém prostoru. A k navrhování vozu měl co říct právě inženýr Rene Berns, kterého v životě doprovází jeho tříletý australský ovčák Emil.

Zavazadlový prostor Focusu kombi se tak Berns snažil v rámci možností vytvořit co největší, aby také pojal co největší možnou klec. Ford nyní dokonce uvádí, že v kufru o standardním objemu 608 litrů lze v kleci bezpečně a pohodlně převážet i velká plemena, jakým je třeba irský vlkodav.

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Se psem na dovolenou. Víte, jak správně a bezpečně převážet psa v autě?

Při tvorbě zavazadlového prostoru tak Ford k zajištění každého možného litru objemu zmenšil tloušťku polstrování na stropě, upravil délku pantů víka kufru a také zajistil co nejlepší přístupnost do kufru k jednoduchému naložení přepravky či klece. Aby vývoj ve Fordu působil super moderně, ve videu můžeme zahlédnout i využití virtuální reality při navrhování.

„Sám dobře vím, jak moc důležitá je pro mě možnost vzít Emila kamkoliv sebou. Jsem tedy hrdý, že svým způsobem pomohl i dalším majitelům zajistit pohodlný a bezpečný převoz jejich mazlíčků,“ dodal k věci Berns.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 60 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků