S Teslou Model X do terénu? Elektromobil už podruhé dostal řádně do těla

Nadšenci z webu Teslička.cz opět vytáhli Teslu Model X do terénu a tentokrát kalifornský elektromobil opravdu nešetřili.

O Tesle Model X potrápené na tankodromu v Milovicích jsme psali už dříve. Borci z půjčovny elektromobilů Teslička.cz se nyní rozhodli terénní schopnosti elektrického SUV vyzkoušet ještě důkladněji v mosteckém off-road areálu Czech Motorland. A opět s vozem bez jakýchkoliv úprav a na normálních silničních pneumatikách.

Ačkoliv se stylové SUV nemusí zdát jako perfektní vozidlo k podobným hrátkám, pohon všech kol, podvozek chráněný titanovým krytem a nastavitelné vzduchové odpružení s možností světlé výšky až 230 mm mu poskytují slušné terénní schopnosti. Na druhou stranu, Model X projíždějící brodem bude pokaždé vypadat úžasně bizarně.

Tesla má nový bezpečnostní prvek. Evropané ho už ale moc dobře znají

Tesla má nový bezpečnostní prvek. Evropané ho už ale moc dobře znají

Teslička.cz v tuto chvílí nabízí zapůjčení elektromobilů kalifornského výrobce k řadě příležitostí. Do budoucna plánuje právě i Model X půjčovat zákazníkům na tyto off-road zážitky. A co se týče tvorby dalších videí, pokud k nějakému natáčení opět dojde, autoři přemýšlejí Teslu vybavit pořádnými terénními pneumatikami.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 4 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků