S Teslou Model X do terénu? Elektromobil už podruhé dostal řádně do těla

Nadšenci z webu Teslička.cz opět vytáhli Teslu Model X do terénu a tentokrát kalifornský elektromobil opravdu nešetřili.

O Tesle Model X potrápené na tankodromu v Milovicích jsme psali už dříve. Borci z půjčovny elektromobilů Teslička.cz se nyní rozhodli terénní schopnosti elektrického SUV vyzkoušet ještě důkladněji v mosteckém off-road areálu Czech Motorland. A opět s vozem bez jakýchkoliv úprav a na normálních silničních pneumatikách.

Ačkoliv se stylové SUV nemusí zdát jako perfektní vozidlo k podobným hrátkám, pohon všech kol, podvozek chráněný titanovým krytem a nastavitelné vzduchové odpružení s možností světlé výšky až 230 mm mu poskytují slušné terénní schopnosti. Na druhou stranu, Model X projíždějící brodem bude pokaždé vypadat úžasně bizarně.

Tesla má nový bezpečnostní prvek. Evropané ho už ale moc dobře znají

Tesla má nový bezpečnostní prvek. Evropané ho už ale moc dobře znají

Teslička.cz v tuto chvílí nabízí zapůjčení elektromobilů kalifornského výrobce k řadě příležitostí. Do budoucna plánuje právě i Model X půjčovat zákazníkům na tyto off-road zážitky. A co se týče tvorby dalších videí, pokud k nějakému natáčení opět dojde, autoři přemýšlejí Teslu vybavit pořádnými terénními pneumatikami.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků