S Pragou bude spolupracovat designér Ferrari a McLarenů. Výsledek uvidíme brzy

Britská divize českého výrobce rychlých placek využije talent slavného Franka Stephensona. Na výsledek se můžeme těšit již brzy.

Ferrari F430, McLareny 675LT, 720S a P1, ale také nový Fiat 500, první generace BMW X5 nebo Ford Escort RS Cosworth. Všechny tyto stroje navrhl Frank Stephenson, s nímž se nyní společnost Praga Cars UK domluvila na „kreativním partnerství.“ První společný projekt bude vycházet z nenovější a nyní již páté verze převážně karbonové okruhové střely Praga R1.

„Praga Cars UK mne pozvali, abych se podíval na R1 na Supercar Drivers Secret Meetingu v Donnington Parku v listopadu 2020 a okamžitě jsem věděl, že z designérského hlediska může jít o skvělé auto, na kterém lze pracovat,“ prohlásil Frank Stephenson. „Máme několik nápadů na další projekty později v roce 2021, ale nyní se nemohu dočkat, až odhalíme překvapení, které máme připraveno k zahájení této spolupráce,“ dodává.

Praga R1 je v Británii velmi populárním závodním strojem. V loňském ročníku Britcar Endurance Championship zvítězila ve většině závodů a nyní je k mání v nové verzi s dokonalejším monokokem, větší nádrží a dalšími funkčními úpravami.

Aktuální model pohání čtyřválcový motor Renault Alpine s výkonem 268 kW (365 k) a točivým momentem 395 Nm. Vůz s hmotností pouhých 643 kilogramů v zatáčkách zvládá přetížení až 3G. V ostré akci ho poprvé uvidíme 27. března na okruhu Silverstone.

Váš názor Další článek: Jak Škoda začínala v Indii? Prohlédněte si dobové fotky z montáže staré Octavie

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,