S Pragou bude spolupracovat designér Ferrari a McLarenů. Výsledek uvidíme brzy

Britská divize českého výrobce rychlých placek využije talent slavného Franka Stephensona. Na výsledek se můžeme těšit již brzy.

Ferrari F430, McLareny 675LT, 720S a P1, ale také nový Fiat 500, první generace BMW X5 nebo Ford Escort RS Cosworth. Všechny tyto stroje navrhl Frank Stephenson, s nímž se nyní společnost Praga Cars UK domluvila na „kreativním partnerství.“ První společný projekt bude vycházet z nenovější a nyní již páté verze převážně karbonové okruhové střely Praga R1.

Auta, letadla, tanky. To za první republiky bývala Praga

Auta, letadla, tanky. To za první republiky bývala Praga

„Praga Cars UK mne pozvali, abych se podíval na R1 na Supercar Drivers Secret Meetingu v Donnington Parku v listopadu 2020 a okamžitě jsem věděl, že z designérského hlediska může jít o skvělé auto, na kterém lze pracovat,“ prohlásil Frank Stephenson. „Máme několik nápadů na další projekty později v roce 2021, ale nyní se nemohu dočkat, až odhalíme překvapení, které máme připraveno k zahájení této spolupráce,“ dodává.

Praga dostala dárek ke 110 letům. Brzy bude mít nové muzeum přímo v Praze

Praga dostala dárek ke 110 letům. Brzy bude mít nové muzeum přímo v Praze

Praga R1 je v Británii velmi populárním závodním strojem. V loňském ročníku Britcar Endurance Championship zvítězila ve většině závodů a nyní je k mání v nové verzi s dokonalejším monokokem, větší nádrží a dalšími funkčními úpravami.

Praha zachraňuje unikátní sbírku aut. Chce koupit areál muzea Praga

Praha zachraňuje unikátní sbírku aut. Chce koupit areál muzea Praga

Aktuální model pohání čtyřválcový motor Renault Alpine s výkonem 268 kW (365 k) a točivým momentem 395 Nm. Vůz s hmotností pouhých 643 kilogramů v zatáčkách zvládá přetížení až 3G. V ostré akci ho poprvé uvidíme 27. března na okruhu Silverstone.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků