S Pirelli to nevyjde, ale pořád je tu Zetor. Exkluzivní kalendář zahrnuje Tatru i Aero

Kalendáře Zetoru jsou sběratelské kousky. Pro příští rok si pro nás brněnský výrobce zemědělské techniky připravil opět dva.

Odstartovalo období, kdy se začínají objevovat kalendáře na příští rok. Automobilový fanoušci už určitě oplakali celosvětově proslulý kalendář italského výrobce pneumatik Pirelli, který začal v druhé polovině minulého století jako dárek pro klienty. Dnes neprodejná a vyhledávaná umělecká díla jsou jedním z nejcennějších artiklů v automobilovém odvětví.

Pokud dění okolo kalendáře sledujete určitě vám neuniklo, že příští rok se lesklý papír s modro-žlutým logem bohužel u nikoho na zdi neobjeví. Pirelli již v březnu oznámilo, že plány na kalendář ruší a raději věnuje částku 100 tisíc eur na boj proti pandemii koronaviru. K plánům na kalendář se vrátí, až bude situace příznivější.

Tatra 700 Miloše Zemana pořád jezdí. Je nádherná, dochovala se i unikátní výbava

Tatra 700 Miloše Zemana pořád jezdí. Je nádherná, dochovala se i unikátní výbava

Se svým kalendářem na příští rok se ale právě vytasil třeba výrobce traktorů Zetor Tractors, který je vždy velmi hezky zpracovaný a vyhledávaný. Opět vznikly kalendáře dva. První z nich je čistým průřezem produktovým portfoliem, kde uvidíte traktory v akci v reálném prostředí třeba během jarních a letních prací. Vyjde vás na 169 Kč.

Mnohem zajímavější je ale druhý kalendář v limitované edici k 75. výročí. „Ústředním motivem této limitované edice kalendáře je myšlenka, že historii tvoříme společně. Vystihuje dlouhou historii značky Zetor, která stála a stojí v popředí českého průmyslu. Zároveň také ale vyzdvihuje úlohu, kterou naše traktory mají, ať už ve vztahu k obchodním partnerům nebo našim zákazníkům,“ říká Petr Konštacký, ředitel Úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors a.s.

Znáte automobilku Gatter? Lidové vozy u nás nabízela ještě před příchodem VW

Znáte automobilku Gatter? Lidové vozy u nás nabízela ještě před příchodem VW

Kalendář není obsáhlý. Má opět jen čtyři strany, kdy každá z nich zahrnuje tři měsíce. Podle ukázky ale nabízejí fotografie zcela jiné zpracování. Hra se světlem je zde skutečně na profesionální úrovni. Zetorům tentokrát nedělají společnost modelky, ale další stroje spojené s českým průmyslem.

Vedle nové generace podzvukového cvičného letounu Aero L-39NG tak uvidíte i produkty od společností Škoda Transportation, Tatra Trucks či Aircraft Industries. Speciální kalendář vás vyjde na 389 Kč.

Galerie doplněna o fotografie ze zákulisí kalendáře pro rok 2019.

Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

dnes | Jan Mička | 64 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků