S obytným vozem na hory? Mrznout nebudete a ještě ušetříte. Tyto areály jsou na vás připravené

Nemusíte si pronajímat chatu, stačí vyndat z karavanu nafukovací lehátko a dát tam místo něj přezkáče.

Už je to velmi blízko - nasadit řetězy, navoskovat lyže, najít na půdě kombinézu. Rodiny z celého Česka vyrážejí každým rokem na hory užívat si klasické zimní radovánky. Mimochodem věděli jste, že průměrná čtyřčlenná rodina zaplatí za týdenní pobyt na horách zhruba třicet tisíc korun? Společnost Campiri nicméně potvrzuje, že to může být i levnější a navrhuje alternativu, o které jste možná ani nevěděli.

Protože lyžařská střediska i v České republice už se připravují na to, že za nimi budou jezdit zákazníci s karavany a obytnými vozy. Tento způsob trávení dovolené narostl na popularitě během pandemie koronaviru a prodejcům a půjčovnám tohoto způsobu dopravy začaly žně. Jak se ale zdá, není důvod karavan nechávat doma přes zimu.

„Mnoho lidí se bojí, že karavan se v zimě nevytopí a bude v něm u sjezdovky nejen zima, ale také vlhko. To samozřejmě není pravda. Vnitřek obytňáku dokážete i v mínusových teplotách vyhřát na příjemných 22 stupňů. Navíc většina horských středisek v Česku i v sousedních zemích je na tento způsob cestování již zvyklá a za malý poplatek nabízí také možnost přípojky elektřiny a dalšího zázemí,“ vysvětluje Lukáš Janoušek z on-line platformy na pronájem obytných vozů Campiri.

A kde jsou na váš obytňák připraveni? Na Šumavě jsou to pro letošek areál Špičák, kemp Železná ruda a Nová Pec. V Orlických horách jde o Deštné, Zdobnici a Peklák. Jizerky a Krkonoše přivítají obytňáky v Příchovicích, na Javorníku a v Tanvaldském špičáku. No a nakonec v Beskydech je na vás připravený Ski areál Pustevny.

Diskuze (3) Další článek: Fiat otevírá první virtuální showroom. Po sestavení vysněného vozu vás sveze na střeše budovy Lingotto

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,