S Cuprou už vyrazíte i na vodu. Unikátní jachta se inspirovala Formentorem VZ5

Z konceptu Cupry vznikne produkční jachta v limitované edici.

Lodní protějšek ostrého AMG GT Black Series nám nedávno předvedl Mercedes. Něco podobného teď ukazuje i španělská Cupra. Na vodu vyráží koncepční jachta vytvořená ve spolupráci s výrobcem De Antonio Yachts. Model Formentor D28 je inspirován nejsilnější variantou SUV Formentor VZ5, ze kterého si bere designové prvky.

Nová Cupra Formentor VZ5 v obří galerii a videu. Driftuje skoro jako zadokolka!

Nová Cupra Formentor VZ5 v obří galerii a videu. Driftuje skoro jako zadokolka!

S ostrými tvary a matným lakem vypadá Formentor D28 jako plavidlo pro typického padoucha. Skoro osmimetrová jachta o síle 400 koní má dle Cupry ve všech ohledech ladit s charakterem značky. „Při pohledu na oba produkty vidíte stejné geny a máte stejné pocity,“ říká designérka Francesca Sangalliová, vedoucí konceptu ze strany Cupry.

„Jsme barcelonská značka a máme velmi silný vztah k moři,“ dodává Sangalliová. Na jachtě byly použity stejné barvy a povrchové úpravy, které jsou charakteristické pro SUV Formentor VZ5. Speciálně pro jachtu s otevřenou kabinou bylo ovšem vytvořeno čalounění veganskou kůží, které odolává působení slunce a tedy ultrafialovému záření.

Seat Alhambra se vrací do Česka. Chtěli ho zákazníci, má 1.4 TSI a super výbavu

Seat Alhambra se vrací do Česka. Chtěli ho zákazníci, má 1.4 TSI a super výbavu

Jachta nakonec slouží jako designové cvičení, na jehož základě vznikne speciální limitovaná edice modelu D28 s charakteristickými barvami a úpravami od Cupry. Její prodej bude zahájen na konci roku 2021. Mezitím obě značky pokračují ve spolupráci a současně pracují i na vytvoření jachty s hybridním pohonem.

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků