S Alpine A110 na pořádnou lyžovačku? Koncept SportsX je ideálem na zimní dovolenou

Alpine má bohužel jasno: „Tento unikátní model není určen k prodeji.“

Jde o předvídatelné zklamání, ale tato steroidy napíchaná Alpine A110 vznikla pouze jako designový koncept. Svou ledvinu tedy neprodávejte. Nic vám ale nebrání se rozplývat nad samotnou myšlenkou a výsledným přerodem subtilního sporťáku na stylový horský povoz. K překvapení stojí za výtvorem opravdu sama automobilka.

Bentley představuje závodní Continental GT pro GP Ice Race. Vidět ho můžete i vy

Bentley představuje závodní Continental GT pro GP Ice Race. Vidět ho můžete i vy

Koncept A110 SportsX vznikl pro Mezinárodní automobilový festival v Paříži (FAI) a podle týmu designérů a inženýrů Alpine se inspiruje originální rallye variantou A110, která v roce 1973 triumfovala na Rallye Monte Carlo. Tedy až na to, že tehdejší posádka neměla na zadním okně držák na lyže. Ono klouzání na sněhu však stále sedí.

Jak je patrné, A110 SportsX sedí na zvýšeném podvozku, čímž dostala 60 mm světlé výšky k dobru, a pořádně svalnatý dojem budí i rozšířené blatníky o rovných 80 mm společně s širším rozchodem kol. V rámci bodykitu byl pozměněn i přední nárazník. Základem konceptu je nejlehčí verze A110 Pure, jejíž hmotnost čítá pouhých 1098 kg.

Potvrzeno: Luca de Meo je novým šéfem Renaultu. Později by mohl vést celou alianci

Potvrzeno: Luca de Meo je novým šéfem Renaultu. Později by mohl vést celou alianci

Rozsáhlejší úpravu ve formě pohonu všech kol ale nečekejte. SportsX je stále zadokolkou, přičemž ani pohonné ústrojí inženýři Alpine nijak neupravili. Uprostřed tak najdete známý 1,8litrový, turbem přeplňovaný čtyřválec o výkonu 252 koní (185 kW) a točivém momentu 320 N.m, se kterým pracuje sedmistupňová dvouspojková převodovka.

Na stánku FAI bude koncept A110 SportsX především doplňkem k dalším konceptům a modelům Alpine. Kromě klasických vozů nebo poslední A110S zde značka ukáže i závodní prototyp A210 z roku 1966 nebo koncept Vision Gran Turismo z roku 2015.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků