Jdete na Rychle a zběsile 9? V českých kinech potkáte i speciální Toyotu Supra

K premiéře dalšího dílu Rychle a zběsile si české zastoupení Toyoty připravilo jednu specialitku.

Fanoušci přepálené akce se konečně dočkali. Datum 17. června označuje českou premiéru v pořadí devátého dílu filmové série Rychle a zběsile. K této příležitosti si české zastoupení přichystalo menší poctu modelu Supra, který se filmem v 90. letech nepochybně proslavil u širší veřejnosti. Přímo v multikině Cinema City Letňany tak Toyota vystaví upravenou Supru.

Nová Toyota Yaris Cross do detailu: Jak se z malého auta stalo neohrožené SUV

Nová Toyota Yaris Cross do detailu: Jak se z malého auta stalo neohrožené SUV

„Připravili jsme speciální GR Supru 3.0 v identickém designu, jaký se objevuje v novém filmu,“ říká PR manažerka českého zastoupení Toyoty Jitka Jechová. Oranžový sporťák s černými detaily jsme už mohli zahlédnout v posledních upoutávkách na nejnovější film. „Chceme připomenout slavnou historii a poděkovat tvůrcům Rychle a zběsile za to, jak ohromně Supru proslavili,“ dodává.

Přestože je spojitost Rychle a zběsile, Toyoty Supra a tehdejší tuningové scény neoddělitelná již od 90. let, fanouškům neujde, že barevná kombinace nové Supry ve filmu reflektuje upravenou Mazdu RX-7 postavy Hana (Sung Kang) v Rychle a zběsile: Tokijská jízda. Nepřekvapí tedy, že novou Supru řídí v novém filmu právě Han.

Nová Toyota Land Cruiser 300 oficiálně: Skoro vše zůstalo při starém. Bohudík!

Nová Toyota Land Cruiser 300 oficiálně: Skoro vše zůstalo při starém. Bohudík!

Česká Toyota nakonec připravila i soutěž o jízdu se Suprou na okruhu. Více se dozvíte během premiérového týdne v multikině Cinema City Letňany. Zahlédnout upravenou Supru pak budou moci i další fanoušci napříč Českem. Jakmile totiž premiérový týden skončí, bude auto cestovat po republice a v kinech ho vystaví i někteří autorizovaní partneři v regionech.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 36 příspěvků
TEST Audi Q2 35 TFSI (110 kW) S tronic: Otázka za milion. Těžká, nebo lehká?

Audi Q2 35 TFSI S tronic

Sudá série Audi začínajících na písmeno Q se utěšeně rozrůstá. Pokud nás paměť nešálí, Q2 byla v roce 2016 vlastně první věcička značky tohoto formátu dostupná v Evropě. Pět let je v autosvětě věčnost, obstojí technika i dnes, byť po faceliftu?

20.  7.  2021 | Richard Herbich | 4 příspěvky
Minitest SsangYong Rexton 2.2 e-XDI 8AT 4x4: Levný all inclusive bez konkurence

SsangYong Rexton 2.2 e-XDI

Přestože je na našich silnicích téměř nevídáme a asi se ani nikdy neokouká, po čtyřech letech kariéry se největší SUV nejmenší korejské automobilky dočkalo modernizace. A to velmi nápadné!

15.  7.  2021 | Michal Beneš | 14 příspěvků