Russo-Baltique, znovuzrození ruské legendy

Velmi neobvyklý koncept se představil veřejnosti při příležitosti festivalu Concorso d´Eleganza Villa d´Este. Svým jménem Russo-Baltique navazuje na ruský vůz z minulého století, ovšem svým pojetím je absolutně originální.
Russo-Baltique, znovuzrození ruské legendy
Tento koncept je v dnešní době zcela originálním a svým designem unikátním vozem. Navazuje na původní ruský vůz stejného jména z první poloviny minulého století, karoserie je opravdu nevšední a jen stěží najdeme podobnost s čímkoli jiným. Mírný náznak retra v duchu minulého století lze spatřit u kulaté zádě. Také ostatní prvky nejsou již dnes na vozech používány. Třeba dveře se otevírají ve stylu minulého století proti směru jízdy.

Ovšem vůz není jenom přehlídkou designérů, ale je plně funkční, o čemž hovoří použitá technika. Pod kapotou se nachází dvanáctiválec z dílny Mecedesu a AMG, který má své místo mj. i v modelu CL65. Motor disponuje výkonem 408 kW (555 k) a vůz s délkou přes 5,2 metru katapultuje na stovku za necelé 4 sekundy.

Pokud se vám tento vůz líbí, můžete se stát hrdým majitelem, ovšem musíte si pospíšit, protože k prodeji bude určeno maximálně patnáct kousků. Na druhou stranu se fronty nečekají, protože cena tohoto modelu je opravdu šílená; nejméně tak, jako jeho design. Před koupi si musíte připravit necelé dva miliony dolarů, tedy přibližně 47 mil. korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Russo-Baltique
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků