Russo-Baltique, znovuzrození ruské legendy

Velmi neobvyklý koncept se představil veřejnosti při příležitosti festivalu Concorso d´Eleganza Villa d´Este. Svým jménem Russo-Baltique navazuje na ruský vůz z minulého století, ovšem svým pojetím je absolutně originální.
Russo-Baltique, znovuzrození ruské legendy
Tento koncept je v dnešní době zcela originálním a svým designem unikátním vozem. Navazuje na původní ruský vůz stejného jména z první poloviny minulého století, karoserie je opravdu nevšední a jen stěží najdeme podobnost s čímkoli jiným. Mírný náznak retra v duchu minulého století lze spatřit u kulaté zádě. Také ostatní prvky nejsou již dnes na vozech používány. Třeba dveře se otevírají ve stylu minulého století proti směru jízdy.

Ovšem vůz není jenom přehlídkou designérů, ale je plně funkční, o čemž hovoří použitá technika. Pod kapotou se nachází dvanáctiválec z dílny Mecedesu a AMG, který má své místo mj. i v modelu CL65. Motor disponuje výkonem 408 kW (555 k) a vůz s délkou přes 5,2 metru katapultuje na stovku za necelé 4 sekundy.

Pokud se vám tento vůz líbí, můžete se stát hrdým majitelem, ovšem musíte si pospíšit, protože k prodeji bude určeno maximálně patnáct kousků. Na druhou stranu se fronty nečekají, protože cena tohoto modelu je opravdu šílená; nejméně tak, jako jeho design. Před koupi si musíte připravit necelé dva miliony dolarů, tedy přibližně 47 mil. korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Russo-Baltique
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků