Russo-Baltique, znovuzrození ruské legendy

Velmi neobvyklý koncept se představil veřejnosti při příležitosti festivalu Concorso d´Eleganza Villa d´Este. Svým jménem Russo-Baltique navazuje na ruský vůz z minulého století, ovšem svým pojetím je absolutně originální.
Russo-Baltique, znovuzrození ruské legendy
Tento koncept je v dnešní době zcela originálním a svým designem unikátním vozem. Navazuje na původní ruský vůz stejného jména z první poloviny minulého století, karoserie je opravdu nevšední a jen stěží najdeme podobnost s čímkoli jiným. Mírný náznak retra v duchu minulého století lze spatřit u kulaté zádě. Také ostatní prvky nejsou již dnes na vozech používány. Třeba dveře se otevírají ve stylu minulého století proti směru jízdy.

Ovšem vůz není jenom přehlídkou designérů, ale je plně funkční, o čemž hovoří použitá technika. Pod kapotou se nachází dvanáctiválec z dílny Mecedesu a AMG, který má své místo mj. i v modelu CL65. Motor disponuje výkonem 408 kW (555 k) a vůz s délkou přes 5,2 metru katapultuje na stovku za necelé 4 sekundy.

Pokud se vám tento vůz líbí, můžete se stát hrdým majitelem, ovšem musíte si pospíšit, protože k prodeji bude určeno maximálně patnáct kousků. Na druhou stranu se fronty nečekají, protože cena tohoto modelu je opravdu šílená; nejméně tak, jako jeho design. Před koupi si musíte připravit necelé dva miliony dolarů, tedy přibližně 47 mil. korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Russo-Baltique
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků