Russo-Baltique, znovuzrození ruské legendy

Velmi neobvyklý koncept se představil veřejnosti při příležitosti festivalu Concorso d´Eleganza Villa d´Este. Svým jménem Russo-Baltique navazuje na ruský vůz z minulého století, ovšem svým pojetím je absolutně originální.
Russo-Baltique, znovuzrození ruské legendy
Tento koncept je v dnešní době zcela originálním a svým designem unikátním vozem. Navazuje na původní ruský vůz stejného jména z první poloviny minulého století, karoserie je opravdu nevšední a jen stěží najdeme podobnost s čímkoli jiným. Mírný náznak retra v duchu minulého století lze spatřit u kulaté zádě. Také ostatní prvky nejsou již dnes na vozech používány. Třeba dveře se otevírají ve stylu minulého století proti směru jízdy.

Ovšem vůz není jenom přehlídkou designérů, ale je plně funkční, o čemž hovoří použitá technika. Pod kapotou se nachází dvanáctiválec z dílny Mecedesu a AMG, který má své místo mj. i v modelu CL65. Motor disponuje výkonem 408 kW (555 k) a vůz s délkou přes 5,2 metru katapultuje na stovku za necelé 4 sekundy.

Pokud se vám tento vůz líbí, můžete se stát hrdým majitelem, ovšem musíte si pospíšit, protože k prodeji bude určeno maximálně patnáct kousků. Na druhou stranu se fronty nečekají, protože cena tohoto modelu je opravdu šílená; nejméně tak, jako jeho design. Před koupi si musíte připravit necelé dva miliony dolarů, tedy přibližně 47 mil. korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Russo-Baltique
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků