Rusové promění váš Lexus v Predátora. Extrémní tuneři sáhli i na Porsche 911

Ruská společnost SCL Performance se zabývá tuningovými kity na luxusní automobily a jejich pozornosti unikne málokterý výrobce. Nejvýraznější úpravu mají jednoznačně vozy Lexus.

Vozy značky Lexus byly v minulosti známé pro svůj usedlý a uniformní vzhled. Dnes už to neplatí. Nové modely jsou extravagantní a střídají jednu divokou křivku za druhou. Ruská společnost SCL Performance si ale řekla, že je to ještě málo a pustila se do práce.

K dispozici jsou tuningové sady pro modely RX (zvaný Goemon) a NX (Kotaro). Obě sady poutají pozornost novou přední maskou, která připomíná imaginární postavu vesmírného lovce Predátor, který se na filmových plátnech poprvé objevil v roce 1987.

Za volantem Lexusu RX po faceliftu: Neviditelný pokrok na všech frontách!

Za volantem Lexusu RX po faceliftu: Neviditelný pokrok na všech frontách!

Nejde ale jen o masku, vzhledově se mění v podstatě celé auto. Součástí sady je i přední splitter, rozšířené blatníky, zadní difuzor, a dokonce i zadní křídlo. Osazení tuningových komponentů nevyžaduje žádné další zásahy do karoserie. Pokud by se vám tedy vzhled po nějaké době okoukal, můžete vůz nechat vrátit do původního stavu.

Minitest Lexus NX 300h: Na široké publikum kašle!

Minitest Lexus NX 300h: Na široké publikum kašle!

Veškeré díly jsou vyrobené z laminátu a jejich hmotnost je totožná s výchozími díly. Kit na model RX stojí v přepočtu přes 230 tisíc korun, sada pro menší NX je o téměř 70 tisíc korun levnější. Existují i další tuningové sady pro vozy značky Lexus, třeba Japonci jich nabízejí hned několik a spoustu zajímavých dilů najdete i na online světových tržištích (eBay, Alibaba). Žádné z nich ale nejsou tak odvážné.

Společnost SCL Performance se pochopitelně nezajímá jen o japonské vozy. V jejím portfoliu najdete i sady pro Range Rover Sport, Porsche 911, Maserati Quattroporte či Mercedes-Benz třídy G. Všechny zmíněné vozy najdete nahoře v galerii.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků