Rusové místo pneumatik navařili ocelové pružiny. Komfortní řešení to není

Lidská zvídavost nemá mezí. Napadlo vás někdy, jak by asi jelo auto, které má místo pneumatik pružiny? Nás také ne...

Nadšenci z Youtube kanálu Garage 54 zase perlí. Minulý týden jsme vám ukázali, co všech vydrží deset tisíc kancelářských papírů A4 namotaných na kole. Překvapivě docela dost. Deformovat se tato hrouda začala až při vyšším tempu.

Překvapivě to tak bylo krátkodobě lepší řešení, než v případě následujícího pokusu. Na ocelový disk totiž navařili několik pružin z odpružení automobilu. Ty nejdříve uřízli a ocitly se v docela jiné roli. Poté kola nasadili na zadní nápravu a vydali se na testovací jízdu svou Ladou.

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

Pneumatiky z pružin možná zní komfortně, rozhodně by se ale nesmělo jednat o takové řešení. Vůz se nepříliš překvapivě ukázala jako poskakující, hlučný a nepříliš komfortní stroj. Není se čemu divit, navařené pružiny, byť blízko sobě, nevytvoří dostatečně kulatý tvar a především jsou stále dost tuhé na to, aby byl poznat rozdíl ve filtraci nerovností. Ale co si budeme povídat - jsou to zkrátka pružiny, které patří k tlumičům, a ne k diskům... A to si raději ani nepředstavujeme, co by nastalo, kdyby "testeři" zvýšili rychlost a vydali se na silnici.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků