Rusové místo pneumatik navařili ocelové pružiny. Komfortní řešení to není

Lidská zvídavost nemá mezí. Napadlo vás někdy, jak by asi jelo auto, které má místo pneumatik pružiny? Nás také ne...

Nadšenci z Youtube kanálu Garage 54 zase perlí. Minulý týden jsme vám ukázali, co všech vydrží deset tisíc kancelářských papírů A4 namotaných na kole. Překvapivě docela dost. Deformovat se tato hrouda začala až při vyšším tempu.

Překvapivě to tak bylo krátkodobě lepší řešení, než v případě následujícího pokusu. Na ocelový disk totiž navařili několik pružin z odpružení automobilu. Ty nejdříve uřízli a ocitly se v docela jiné roli. Poté kola nasadili na zadní nápravu a vydali se na testovací jízdu svou Ladou.

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

Pneumatiky z pružin možná zní komfortně, rozhodně by se ale nesmělo jednat o takové řešení. Vůz se nepříliš překvapivě ukázala jako poskakující, hlučný a nepříliš komfortní stroj. Není se čemu divit, navařené pružiny, byť blízko sobě, nevytvoří dostatečně kulatý tvar a především jsou stále dost tuhé na to, aby byl poznat rozdíl ve filtraci nerovností. Ale co si budeme povídat - jsou to zkrátka pružiny, které patří k tlumičům, a ne k diskům... A to si raději ani nepředstavujeme, co by nastalo, kdyby "testeři" zvýšili rychlost a vydali se na silnici.

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

včera | AutoRevue.cz | 7 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků