Rusové místo pneumatik navařili ocelové pružiny. Komfortní řešení to není

Lidská zvídavost nemá mezí. Napadlo vás někdy, jak by asi jelo auto, které má místo pneumatik pružiny? Nás také ne...

Nadšenci z Youtube kanálu Garage 54 zase perlí. Minulý týden jsme vám ukázali, co všech vydrží deset tisíc kancelářských papírů A4 namotaných na kole. Překvapivě docela dost. Deformovat se tato hrouda začala až při vyšším tempu.

Překvapivě to tak bylo krátkodobě lepší řešení, než v případě následujícího pokusu. Na ocelový disk totiž navařili několik pružin z odpružení automobilu. Ty nejdříve uřízli a ocitly se v docela jiné roli. Poté kola nasadili na zadní nápravu a vydali se na testovací jízdu svou Ladou.

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

Pneumatiky z pružin možná zní komfortně, rozhodně by se ale nesmělo jednat o takové řešení. Vůz se nepříliš překvapivě ukázala jako poskakující, hlučný a nepříliš komfortní stroj. Není se čemu divit, navařené pružiny, byť blízko sobě, nevytvoří dostatečně kulatý tvar a především jsou stále dost tuhé na to, aby byl poznat rozdíl ve filtraci nerovností. Ale co si budeme povídat - jsou to zkrátka pružiny, které patří k tlumičům, a ne k diskům... A to si raději ani nepředstavujeme, co by nastalo, kdyby "testeři" zvýšili rychlost a vydali se na silnici.

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků