Rusové místo pneumatik navařili ocelové pružiny. Komfortní řešení to není

Lidská zvídavost nemá mezí. Napadlo vás někdy, jak by asi jelo auto, které má místo pneumatik pružiny? Nás také ne...

Nadšenci z Youtube kanálu Garage 54 zase perlí. Minulý týden jsme vám ukázali, co všech vydrží deset tisíc kancelářských papírů A4 namotaných na kole. Překvapivě docela dost. Deformovat se tato hrouda začala až při vyšším tempu.

Překvapivě to tak bylo krátkodobě lepší řešení, než v případě následujícího pokusu. Na ocelový disk totiž navařili několik pružin z odpružení automobilu. Ty nejdříve uřízli a ocitly se v docela jiné roli. Poté kola nasadili na zadní nápravu a vydali se na testovací jízdu svou Ladou.

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

Pneumatiky z pružin možná zní komfortně, rozhodně by se ale nesmělo jednat o takové řešení. Vůz se nepříliš překvapivě ukázala jako poskakující, hlučný a nepříliš komfortní stroj. Není se čemu divit, navařené pružiny, byť blízko sobě, nevytvoří dostatečně kulatý tvar a především jsou stále dost tuhé na to, aby byl poznat rozdíl ve filtraci nerovností. Ale co si budeme povídat - jsou to zkrátka pružiny, které patří k tlumičům, a ne k diskům... A to si raději ani nepředstavujeme, co by nastalo, kdyby "testeři" zvýšili rychlost a vydali se na silnici.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 6 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků