Ruský Tinger Track téměř nic nezastaví. Koupíte ho i v ČR, stojí jako běžné SUV

Jedna z těch zajímavých ruských off-road hraček, kterou byste asi výhradně k životu nepotřebovali, ale nepochybně velice chtěli.

Váš osobní „mini-tank“ takto doslova označuje Tinger svou řadu off-road vozidel Track. Tohle pásové vozítko samozřejmě pochází z Ruska, kde je drsný terén často veřejným nepřítelem číslo jedna. Bláto, bažina, jezero… není problém, Track se dostane přes všechno a ke všemu uveze čtyři osoby nebo převeze či utáhne náklad.

Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

K pohonu je využíván malý tříválcový motor o výkonu 57 koní, se kterým lze dosáhnout maximální rychlosti 35 km/h. Mezi důležitější podrobnosti nicméně patří, že Track uveze náklad o hmotnosti až 500 kg, u přívěsu mluvíme o 800 kg. Upravitelnost pomocí příslušenství je široká. Na příď třeba nasadíte radlici, takže odklízení sněhu v zimě bude nová volnočasová aktivita.

Kromě toho, že je Track obojživelný, se samozřejmě nebojí ani opravdu složitého terénu. Nájezdový úhel vpředu je 40 stupňů, vzadu 45, boční náklon zvládá Track do 30 stupňů a problémem tedy není ani přejíždění ostrých příkopů do úhlu 100 stupňů nebo až metrových děr v zemi. Nádrž na 38 litrů paliva zajišťuje přibližně 8 hodin provozu.

Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Track nabízí Tinger ve třech verzích lišících se rozměry karoserie, pásů a nosností. Do Ruska přitom volat nemusíte, značka má u nás české zastoupení. Dovoz vozítek zajišťuje společnost Defender z Kolína. Pro výchozí verzi Track S380 si připravte kolem 450.000 Kč.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků