Ruský Tinger Track téměř nic nezastaví. Koupíte ho i v ČR, stojí jako běžné SUV

Jedna z těch zajímavých ruských off-road hraček, kterou byste asi výhradně k životu nepotřebovali, ale nepochybně velice chtěli.

Váš osobní „mini-tank“ takto doslova označuje Tinger svou řadu off-road vozidel Track. Tohle pásové vozítko samozřejmě pochází z Ruska, kde je drsný terén často veřejným nepřítelem číslo jedna. Bláto, bažina, jezero… není problém, Track se dostane přes všechno a ke všemu uveze čtyři osoby nebo převeze či utáhne náklad.

Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

K pohonu je využíván malý tříválcový motor o výkonu 57 koní, se kterým lze dosáhnout maximální rychlosti 35 km/h. Mezi důležitější podrobnosti nicméně patří, že Track uveze náklad o hmotnosti až 500 kg, u přívěsu mluvíme o 800 kg. Upravitelnost pomocí příslušenství je široká. Na příď třeba nasadíte radlici, takže odklízení sněhu v zimě bude nová volnočasová aktivita.

Kromě toho, že je Track obojživelný, se samozřejmě nebojí ani opravdu složitého terénu. Nájezdový úhel vpředu je 40 stupňů, vzadu 45, boční náklon zvládá Track do 30 stupňů a problémem tedy není ani přejíždění ostrých příkopů do úhlu 100 stupňů nebo až metrových děr v zemi. Nádrž na 38 litrů paliva zajišťuje přibližně 8 hodin provozu.

Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Track nabízí Tinger ve třech verzích lišících se rozměry karoserie, pásů a nosností. Do Ruska přitom volat nemusíte, značka má u nás české zastoupení. Dovoz vozítek zajišťuje společnost Defender z Kolína. Pro výchozí verzi Track S380 si připravte kolem 450.000 Kč.

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků