Ruský Tinger Track téměř nic nezastaví. Koupíte ho i v ČR, stojí jako běžné SUV

Jedna z těch zajímavých ruských off-road hraček, kterou byste asi výhradně k životu nepotřebovali, ale nepochybně velice chtěli.

Váš osobní „mini-tank“ takto doslova označuje Tinger svou řadu off-road vozidel Track. Tohle pásové vozítko samozřejmě pochází z Ruska, kde je drsný terén často veřejným nepřítelem číslo jedna. Bláto, bažina, jezero… není problém, Track se dostane přes všechno a ke všemu uveze čtyři osoby nebo převeze či utáhne náklad.

Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

K pohonu je využíván malý tříválcový motor o výkonu 57 koní, se kterým lze dosáhnout maximální rychlosti 35 km/h. Mezi důležitější podrobnosti nicméně patří, že Track uveze náklad o hmotnosti až 500 kg, u přívěsu mluvíme o 800 kg. Upravitelnost pomocí příslušenství je široká. Na příď třeba nasadíte radlici, takže odklízení sněhu v zimě bude nová volnočasová aktivita.

Kromě toho, že je Track obojživelný, se samozřejmě nebojí ani opravdu složitého terénu. Nájezdový úhel vpředu je 40 stupňů, vzadu 45, boční náklon zvládá Track do 30 stupňů a problémem tedy není ani přejíždění ostrých příkopů do úhlu 100 stupňů nebo až metrových děr v zemi. Nádrž na 38 litrů paliva zajišťuje přibližně 8 hodin provozu.

Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Track nabízí Tinger ve třech verzích lišících se rozměry karoserie, pásů a nosností. Do Ruska přitom volat nemusíte, značka má u nás české zastoupení. Dovoz vozítek zajišťuje společnost Defender z Kolína. Pro výchozí verzi Track S380 si připravte kolem 450.000 Kč.

TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 31 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků