Ruský AvtoVAZ má problémy s prodeji

Největší ruská automobilka AvtoVAZ má značené problémy s prodeji nových vozů na svém domácím trhu. V prvním pololetí letošního roku prodala automobilka na ruském trhu jen 285 000 vozů, což je o 40 000 méně než za stejné období loňského roku.

Celkově AvtoVAZ prodal 334 000 vozů, což je o deset procent méně, než za stejné období loňské roku.

Ruští zákazníci jednoduše začínají dávat přednost modernějším vozům ze zemí Evropské unie a to na úkor domácí produkce. AvtoVAZ se toto bude snažit zvrátit rozšířením spolupráce se zahraničními automobilkami, ale analytici mají za to, že pokud nedojde k radikální změně, bude automobilka odsouzena k zániku.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků