Ruský AvtoVAZ má problémy s prodeji

Největší ruská automobilka AvtoVAZ má značené problémy s prodeji nových vozů na svém domácím trhu. V prvním pololetí letošního roku prodala automobilka na ruském trhu jen 285 000 vozů, což je o 40 000 méně než za stejné období loňského roku.

Celkově AvtoVAZ prodal 334 000 vozů, což je o deset procent méně, než za stejné období loňské roku.

Ruští zákazníci jednoduše začínají dávat přednost modernějším vozům ze zemí Evropské unie a to na úkor domácí produkce. AvtoVAZ se toto bude snažit zvrátit rozšířením spolupráce se zahraničními automobilkami, ale analytici mají za to, že pokud nedojde k radikální změně, bude automobilka odsouzena k zániku.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků