Ruský AvtoVAZ má problémy s prodeji

Největší ruská automobilka AvtoVAZ má značené problémy s prodeji nových vozů na svém domácím trhu. V prvním pololetí letošního roku prodala automobilka na ruském trhu jen 285 000 vozů, což je o 40 000 méně než za stejné období loňského roku.

Celkově AvtoVAZ prodal 334 000 vozů, což je o deset procent méně, než za stejné období loňské roku.

Ruští zákazníci jednoduše začínají dávat přednost modernějším vozům ze zemí Evropské unie a to na úkor domácí produkce. AvtoVAZ se toto bude snažit zvrátit rozšířením spolupráce se zahraničními automobilkami, ale analytici mají za to, že pokud nedojde k radikální změně, bude automobilka odsouzena k zániku.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků