Ruský AvtoVaz investuje miliardy dolarů do nových modelů

Největší ruská automobilka AvtoVaz se spojila s jednou z největších ruských bank - VTB. Z dohody o spoluprácí, kterou tyto společnosti uzavřely, vznikne společný projekt s investicí okolo 5 mld. dolarů (přibližně 123 mld. Kč). Investice půjde do vybudování zcela nového závodu na výrobu osobních vozů v Togliati. Závod by měl vyrábět až 450 tis. nových osobních vozů ročně, které budou patřit do nové generace ruských vozů. Ty již nepůjdou ve stejném duchu jako dosavadní Lady, ale budou výrazně pr-evropsky zaměřené a to jak designem, tak kvalitou, motory, výbavami a jak to tak již bývá, nejspíše i cenou. Právě rozšířením výroby o modernější vozy si chce AvtoVaz pojistit svou pozici na ruském trhu a lépe expandovat do Evropy, kde se této automobilce vůbec nedaří.

AvtoVaz je největší ruský výrobce automobilů, když v loňském roce vyrobil přes 960 tis. aut. Přesto nestačí pokrýt zájem domácích zákazníků a zákazníků na méně náročných trzích. AvtoVaz tak zvedne výrobu o exportní vozy a hodlá také navýšit výrobu stávajících modelů.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků