Ruský AvtoVaz investuje miliardy dolarů do nových modelů

Největší ruská automobilka AvtoVaz se spojila s jednou z největších ruských bank - VTB. Z dohody o spoluprácí, kterou tyto společnosti uzavřely, vznikne společný projekt s investicí okolo 5 mld. dolarů (přibližně 123 mld. Kč). Investice půjde do vybudování zcela nového závodu na výrobu osobních vozů v Togliati. Závod by měl vyrábět až 450 tis. nových osobních vozů ročně, které budou patřit do nové generace ruských vozů. Ty již nepůjdou ve stejném duchu jako dosavadní Lady, ale budou výrazně pr-evropsky zaměřené a to jak designem, tak kvalitou, motory, výbavami a jak to tak již bývá, nejspíše i cenou. Právě rozšířením výroby o modernější vozy si chce AvtoVaz pojistit svou pozici na ruském trhu a lépe expandovat do Evropy, kde se této automobilce vůbec nedaří.

AvtoVaz je největší ruský výrobce automobilů, když v loňském roce vyrobil přes 960 tis. aut. Přesto nestačí pokrýt zájem domácích zákazníků a zákazníků na méně náročných trzích. AvtoVaz tak zvedne výrobu o exportní vozy a hodlá také navýšit výrobu stávajících modelů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků