Ruský AvtoVaz investuje miliardy dolarů do nových modelů

Největší ruská automobilka AvtoVaz se spojila s jednou z největších ruských bank - VTB. Z dohody o spoluprácí, kterou tyto společnosti uzavřely, vznikne společný projekt s investicí okolo 5 mld. dolarů (přibližně 123 mld. Kč). Investice půjde do vybudování zcela nového závodu na výrobu osobních vozů v Togliati. Závod by měl vyrábět až 450 tis. nových osobních vozů ročně, které budou patřit do nové generace ruských vozů. Ty již nepůjdou ve stejném duchu jako dosavadní Lady, ale budou výrazně pr-evropsky zaměřené a to jak designem, tak kvalitou, motory, výbavami a jak to tak již bývá, nejspíše i cenou. Právě rozšířením výroby o modernější vozy si chce AvtoVaz pojistit svou pozici na ruském trhu a lépe expandovat do Evropy, kde se této automobilce vůbec nedaří.

AvtoVaz je největší ruský výrobce automobilů, když v loňském roce vyrobil přes 960 tis. aut. Přesto nestačí pokrýt zájem domácích zákazníků a zákazníků na méně náročných trzích. AvtoVaz tak zvedne výrobu o exportní vozy a hodlá také navýšit výrobu stávajících modelů.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků