Ruský Avtonor se stává lídrem ve výrobě osobních vozů

Ruská společnost Avtonor se pomalu stává významným hráčem na poli výroby vozů v Rusku. Ve svých závodech montuje vozy pro automobilky BMW, General Motors a Kia. Nyní se vedou jednání o výrobě vozů i pro čínskou automobilku Chery. Roční produkce by měla dosáhnout až 20 000 osobních vozů, které by byly určeny pouze pro ruský trh. Rusko je v poslední době velmi oblíbeným a perspektivním trhem a mnoho automobilek plánuje přesunout část výroby právě do této země, která prožívá v poslední době výrazný boom v prodejích nových vozů. Navíc díky zrušení cel na dovoz automobilových součástek přimělo mnoho automobilek k tomu, aby přesunulo výrobu pro tento trh přímo do Ruska, k čemuž často využívají stávající závody různých společností.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků