Ruský Avtonor se stává lídrem ve výrobě osobních vozů

Ruská společnost Avtonor se pomalu stává významným hráčem na poli výroby vozů v Rusku. Ve svých závodech montuje vozy pro automobilky BMW, General Motors a Kia. Nyní se vedou jednání o výrobě vozů i pro čínskou automobilku Chery. Roční produkce by měla dosáhnout až 20 000 osobních vozů, které by byly určeny pouze pro ruský trh. Rusko je v poslední době velmi oblíbeným a perspektivním trhem a mnoho automobilek plánuje přesunout část výroby právě do této země, která prožívá v poslední době výrazný boom v prodejích nových vozů. Navíc díky zrušení cel na dovoz automobilových součástek přimělo mnoho automobilek k tomu, aby přesunulo výrobu pro tento trh přímo do Ruska, k čemuž často využívají stávající závody různých společností.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků