Ruský Avtonor se stává lídrem ve výrobě osobních vozů

Ruská společnost Avtonor se pomalu stává významným hráčem na poli výroby vozů v Rusku. Ve svých závodech montuje vozy pro automobilky BMW, General Motors a Kia. Nyní se vedou jednání o výrobě vozů i pro čínskou automobilku Chery. Roční produkce by měla dosáhnout až 20 000 osobních vozů, které by byly určeny pouze pro ruský trh. Rusko je v poslední době velmi oblíbeným a perspektivním trhem a mnoho automobilek plánuje přesunout část výroby právě do této země, která prožívá v poslední době výrazný boom v prodejích nových vozů. Navíc díky zrušení cel na dovoz automobilových součástek přimělo mnoho automobilek k tomu, aby přesunulo výrobu pro tento trh přímo do Ruska, k čemuž často využívají stávající závody různých společností.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků