Ruská Tesla Cybertruck odhalila původ. Vznikla ve špinavé dílně a z pochybných dílů

Ruská Tesla Cybertruck postavená v garáži na koleně odhalila svou techniku. Parodie na kalifornský elektrický pick-up má velice tradiční základ.

Nedlouho po premiéře Tesly Cybertruck a vzbuzeném rozruchu se na internetu kromě hromady memů objevily záběry z Ruska, na kterých byla zachycena očividná replika elektrického pick-upu. Dobrá, replika je možná silné slovo. Jedná se o zcela jistou parodii, kterou někdo zbouchl takzvaně na koleně v garáži.

Jak se nyní ukazuje, ruský Cybertruck je výtvorem party nadšenců z dílny Pushka Garage. A samozřejmě, kopie ruské Tesly v žádném případě není elektromobilem. Na druhou stranu vyšla tvůrce na opravdu levné peníze (prý 80.000 rublů, asi 30.000 Kč), když spočítáte materiál, práci i samotný základ, z něhož hranatý vtip na kolech vychází.

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Ruský Cybertruck vychází, jak jinak, z ruské techniky. Přesněji mluvíme o Ladě Samara, tedy známém „Sputniku“, který se příhodně svou hranatou karoserií vlastně pick-upu od Tesly celkem přibližuje. Novému výtvoru zůstaly i původní registrační značky. Samozřejmě o homologované stavbě pro silniční provoz nemůže být řeč. To však očividně nikoho netrápí. Vítejte v Rusku.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků