Ruská sajdkára Ural vypadá jako veterán. Má ale i dron a selfie tyč

Vaši jízdu sajdkárou Ural vám nyní může natočit spolujezdec. A pěkně v pohodlí, za jízdy.

Výrobce motocyklů Ural stále funguje a svůj kult si buduje novými retro stroji se sajdkárami, tedy bočními vozíky pro spolujezdce. Tyto stroje se svými drátěnými koly připomínají snad ještě válečné motocykly. Vždyť Ural vznikl v roce 1941. Ovšem nová edice Air do toho všeho přináší pěkně moderní techniku.

Spolujezdec má totiž před sebou vestavěný dron DJI Spark. Ten může při jízdě pohodlně ovládat a natočit tak neopakovatelné záběry z cesty. Určitou výzvou jistě bude vrátit jej do doku ještě za jízdy, ale i kdyby před tím mělo dojít k zastavení, je to stále pohodlnější, než příprava na klasické natáčení dronem. Ta obnáší nekonečné otáčení a taky skutečnost, že kameraman si jízdu neužije.

Ural se přidal na Temnou stranu síly. Model Dark Force má i světelný meč

Ural se přidal na Temnou stranu síly. Model Dark Force má i světelný meč

V pouzdře je možné dron znovu dobít. Vozík je navíc osazen světlomety a rezervním kolem, vše doplňuje válečná zelená s oranžovými polepy. Po boku navíc nechybí ani držák na selfie tyč. Unikátní edice vznikne pouhých 40 kusů. Složit lze zálohu 500 dolarů. Před tím, než zaplatíte plných 18 tisíc dolarů, tedy více než 400 tisíc korun.

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

včera | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků