Ruská sajdkára Ural vypadá jako veterán. Má ale i dron a selfie tyč

Vaši jízdu sajdkárou Ural vám nyní může natočit spolujezdec. A pěkně v pohodlí, za jízdy.

Výrobce motocyklů Ural stále funguje a svůj kult si buduje novými retro stroji se sajdkárami, tedy bočními vozíky pro spolujezdce. Tyto stroje se svými drátěnými koly připomínají snad ještě válečné motocykly. Vždyť Ural vznikl v roce 1941. Ovšem nová edice Air do toho všeho přináší pěkně moderní techniku.

Spolujezdec má totiž před sebou vestavěný dron DJI Spark. Ten může při jízdě pohodlně ovládat a natočit tak neopakovatelné záběry z cesty. Určitou výzvou jistě bude vrátit jej do doku ještě za jízdy, ale i kdyby před tím mělo dojít k zastavení, je to stále pohodlnější, než příprava na klasické natáčení dronem. Ta obnáší nekonečné otáčení a taky skutečnost, že kameraman si jízdu neužije.

Ural se přidal na Temnou stranu síly. Model Dark Force má i světelný meč

Ural se přidal na Temnou stranu síly. Model Dark Force má i světelný meč

V pouzdře je možné dron znovu dobít. Vozík je navíc osazen světlomety a rezervním kolem, vše doplňuje válečná zelená s oranžovými polepy. Po boku navíc nechybí ani držák na selfie tyč. Unikátní edice vznikne pouhých 40 kusů. Složit lze zálohu 500 dolarů. Před tím, než zaplatíte plných 18 tisíc dolarů, tedy více než 400 tisíc korun.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 33 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků