Ruská sajdkára Ural vypadá jako veterán. Má ale i dron a selfie tyč

Vaši jízdu sajdkárou Ural vám nyní může natočit spolujezdec. A pěkně v pohodlí, za jízdy.

Výrobce motocyklů Ural stále funguje a svůj kult si buduje novými retro stroji se sajdkárami, tedy bočními vozíky pro spolujezdce. Tyto stroje se svými drátěnými koly připomínají snad ještě válečné motocykly. Vždyť Ural vznikl v roce 1941. Ovšem nová edice Air do toho všeho přináší pěkně moderní techniku.

Spolujezdec má totiž před sebou vestavěný dron DJI Spark. Ten může při jízdě pohodlně ovládat a natočit tak neopakovatelné záběry z cesty. Určitou výzvou jistě bude vrátit jej do doku ještě za jízdy, ale i kdyby před tím mělo dojít k zastavení, je to stále pohodlnější, než příprava na klasické natáčení dronem. Ta obnáší nekonečné otáčení a taky skutečnost, že kameraman si jízdu neužije.

Ural se přidal na Temnou stranu síly. Model Dark Force má i světelný meč

Ural se přidal na Temnou stranu síly. Model Dark Force má i světelný meč

V pouzdře je možné dron znovu dobít. Vozík je navíc osazen světlomety a rezervním kolem, vše doplňuje válečná zelená s oranžovými polepy. Po boku navíc nechybí ani držák na selfie tyč. Unikátní edice vznikne pouhých 40 kusů. Složit lze zálohu 500 dolarů. Před tím, než zaplatíte plných 18 tisíc dolarů, tedy více než 400 tisíc korun.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 2 příspěvky
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků