Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

Kdyby vám ruská off-roadová bestie nepřišla zrovna prostorná, společnost nyní nabízí i verzi s přívěsem pro vaše kamarády.

O ruských obojživelných vozidlech Sherp jsme již dříve psali, přičemž tuto zajímavou off-road kreaci nyní oficiálně seženete také v České republice. Použitelnost svého výtvoru chtějí ale Rusové posunout na další úroveň, a proto nyní představují novinku Sherp The Ark. Jednoduše řečeno, terénní krabici ve čtyřmístné specifikaci teď pořídíte i se speciálním přívěsem až pro osmnáct pasažérů.

Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

Off-roadové schopnosti přitom Sherpu stále zůstávají, jak ostatně ukazují níže přiložená videa. Vychytávkou verze The Ark je poté možnost u přední části soupravy nadzvednout její přední či zadní nápravu. Tímto není problém například přejíždět i rozměrné příkopy v zemi a další překážky.

The Ark ovšem nemusí fungovat pouze jako modul pro pasažéry, ale šestikolový přivěs ukazuje společnost také v nákladní, obytné či záchranářské verzi nebo jako cisternu. Maximální nosnost modulu je přitom až 3500 kg. Samozřejmě ani zde nechybí systém pro snadnou úpravu tlaku v pneumatikách pro nejrůznější typy terénů.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

O pohon této verze Sherpu se stará 2,4litrový diesel o výkonu 55 kW (74 koní) a točivém momentu 280 N.m, což vozidlu stačí pro neohrožené cestování divočinou rychlostí až 30 km/h. Zůstává i schopnost pohybu ve vodě, a to rychlostí až 6 km/h. Nájezdové úhly 40 stupňů vpředu i vzadu zůstávají, stejně jako možnost bočního náklonu až 30 stupňů nebo odolnost pracovat i v teplotách od -50 °C po 40 °C.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků