Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

Kdyby vám ruská off-roadová bestie nepřišla zrovna prostorná, společnost nyní nabízí i verzi s přívěsem pro vaše kamarády.

O ruských obojživelných vozidlech Sherp jsme již dříve psali, přičemž tuto zajímavou off-road kreaci nyní oficiálně seženete také v České republice. Použitelnost svého výtvoru chtějí ale Rusové posunout na další úroveň, a proto nyní představují novinku Sherp The Ark. Jednoduše řečeno, terénní krabici ve čtyřmístné specifikaci teď pořídíte i se speciálním přívěsem až pro osmnáct pasažérů.

Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

Off-roadové schopnosti přitom Sherpu stále zůstávají, jak ostatně ukazují níže přiložená videa. Vychytávkou verze The Ark je poté možnost u přední části soupravy nadzvednout její přední či zadní nápravu. Tímto není problém například přejíždět i rozměrné příkopy v zemi a další překážky.

The Ark ovšem nemusí fungovat pouze jako modul pro pasažéry, ale šestikolový přivěs ukazuje společnost také v nákladní, obytné či záchranářské verzi nebo jako cisternu. Maximální nosnost modulu je přitom až 3500 kg. Samozřejmě ani zde nechybí systém pro snadnou úpravu tlaku v pneumatikách pro nejrůznější typy terénů.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

O pohon této verze Sherpu se stará 2,4litrový diesel o výkonu 55 kW (74 koní) a točivém momentu 280 N.m, což vozidlu stačí pro neohrožené cestování divočinou rychlostí až 30 km/h. Zůstává i schopnost pohybu ve vodě, a to rychlostí až 6 km/h. Nájezdové úhly 40 stupňů vpředu i vzadu zůstávají, stejně jako možnost bočního náklonu až 30 stupňů nebo odolnost pracovat i v teplotách od -50 °C po 40 °C.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Audi e-tron S Sportback: Rychlost a luxus v základu, lehká noha volitelně

Audi e-tron S

Pohybuje se tiše, přesto není nenápadné. Umí jezdit velmi svižně, ale lépe se cítí v uvolněném tempu. Audi e-tron S je i v akčním hávu s karoserií Sportback rozporuplné, ale kvalitní auto.

6.  4.  2021 | Richard Herbich
TEST Hyundai Nexo FCEV: Budoucnost může vypadat i takto. Je to dobrý směr?

Hyundai Nexo FCEV

Na Hyundai Nexo v Česku ještě nejsme dostatečně připraveni. I tak jsme si ho ale zkusili a zjistili, že je to moc fajn auto.

4.  4.  2021 | Vladimír Kadera