Ruská bestie Sherp teď uveze až 22 lidí. V terénu je stále neohroženým strojem

Kdyby vám ruská off-roadová bestie nepřišla zrovna prostorná, společnost nyní nabízí i verzi s přívěsem pro vaše kamarády.

O ruských obojživelných vozidlech Sherp jsme již dříve psali, přičemž tuto zajímavou off-road kreaci nyní oficiálně seženete také v České republice. Použitelnost svého výtvoru chtějí ale Rusové posunout na další úroveň, a proto nyní představují novinku Sherp The Ark. Jednoduše řečeno, terénní krabici ve čtyřmístné specifikaci teď pořídíte i se speciálním přívěsem až pro osmnáct pasažérů.

Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

Off-roadové schopnosti přitom Sherpu stále zůstávají, jak ostatně ukazují níže přiložená videa. Vychytávkou verze The Ark je poté možnost u přední části soupravy nadzvednout její přední či zadní nápravu. Tímto není problém například přejíždět i rozměrné příkopy v zemi a další překážky.

The Ark ovšem nemusí fungovat pouze jako modul pro pasažéry, ale šestikolový přivěs ukazuje společnost také v nákladní, obytné či záchranářské verzi nebo jako cisternu. Maximální nosnost modulu je přitom až 3500 kg. Samozřejmě ani zde nechybí systém pro snadnou úpravu tlaku v pneumatikách pro nejrůznější typy terénů.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

O pohon této verze Sherpu se stará 2,4litrový diesel o výkonu 55 kW (74 koní) a točivém momentu 280 N.m, což vozidlu stačí pro neohrožené cestování divočinou rychlostí až 30 km/h. Zůstává i schopnost pohybu ve vodě, a to rychlostí až 6 km/h. Nájezdové úhly 40 stupňů vpředu i vzadu zůstávají, stejně jako možnost bočního náklonu až 30 stupňů nebo odolnost pracovat i v teplotách od -50 °C po 40 °C.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

včera | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků